понеділок, 26 січня 2015 р.

№45. "Колгосп тварин" (Джордж Орвелл)

Книга №45. "Колгосп тварин" 

                     "Animal Farm"

Автор: Джордж Орвелл  
             George Orwell

Країна: Велика Британія      

Жанр: роман, антиутопія, 1945р. 

Загальна оцінка (від 1 до 10): 7

Варто, чи ні: прочитати варто кожному 

Настрій книги: 
сумний, песимістичний, жорстокий

Як потрапила в список: реклама робить своє діло)


Недитяча антиутопічна сатира, написана, однак, доволі по дитячому. Ідея глибока і вартує написання книги, проте в даному випадку надто вже вона прямолінійно викладена. Жодної інтриги чи несподіваного повороту сюжету. Автор все розжував і готове поклав своїм читачам до рота - залишається лише ковтнути і перетравити. Навіть ворушити звивинами особливо не потрібно.. Очевидно, передбачувано. Такий собі наглядний посібник для конвертації людей в рабів. 

<<Попередня                                     50 книг у 2014 році                                      Наступна>>

Улюблені цитати:
  • Людина це наш одинокий, справжній ворог. Усуньте людину зі сцени і тоді ви назавжди викорінили причину голоду і перевтоми. 
  • Людина — одиноке створіння, що споживає, не виробляючи. Вона не дає молока, не несе яєць, вона заслаба на те, щоб тягти плуги, вона не вміє бігти досить швидко, щоб хапати кріликів. А проте вона панує над тваринами. Вона силує їх працювати, вона віддає їм необхідний мінімум, що не дає їм загинути голодною смертю, а решту заховує для себе. Наш труд обробляє землю, через наш гній вона стає родюча, та всежтаки немає нікого такого поміж нас, хто був би власником чогонебудь крім своєї власної шкури.     
  • «Небагато мені остається сказати. Я тільки повторюю: пам'ятайте завжди про обов'язок бути ворогом до людини і всіх її облуд. Усе, що ходить на двох ногах — ворог. Усе, що ходить на чотирьох ногах, або крилате — друг. Пам'ятайте також, що в боротьбі з людиною нам не можна стати подібними до неї. Навіть коли переможете її, не переймайте її хиб. Жодна тварина не повинна жити в будинкові, ні спати в ліжку, ні носити одежі, ні пити алкоголю, ні курити тютюну, ні доторкатися до грошей, ні займатися торговлею. Усі людські звички лукаві. Та перш за все жодна тварина не повинна знущатися з власного племени. Слабі й сильні, й прості, усі ми браття. Жодна тварина не повинна вбивати другої тварини. Усі тварини рівні.     
  • «А чи дозволять мені носити стрічки у гриві? — питала Марічка. «Товаришко, — сказав Білан, — оці стрічки, що до них ти так привикла, — тавро неволі. Чи не можеш зрозуміти, що свобода варта більше ніж стрічки?»    
  • Ось як вони звучали: CІМ ЗАПОВІДЕЙ 
1. Усе, що ходить на двох ногах — ворог.    2. Усе, що ходить на чотирьох ногах, або крилате - друг.     3. Хай жодна тварина не носить одежі.    4. Хай жодна тварина не спить у ліжку.    5. Хай жодна творина не п'є алкоголю.    6. Хай жодна тварина не вбиває іншої тварини.     7. Усі тварини рівні.    
  • «Крило пташине, товариші, — сказав він, — є орган поштовху, а не маніпуляції. Тому треба його вважати за ногу. Прикмета, що відрізняє людину, це рука. Рука — прилад що ним зчиняє вона все лихо.»    
  • «Самою мужністю далеко не в'їдеш, — відказав Квікун. — Відданість та послух важливіші за неї. Дисципліна, товариші, залізна дисципліна! Ось лозунг на сьогоднішній день!
  •     УСІ ТВАРИНИ РІВНІ ТА ДЕЯКІ ТВАРИНИ БІЛЬШ РІВНІ ЗА ІНШІ.

Прихильники