неділя, 8 травня 2011 р.

Чинадіївський замок

Спустившись з гори Пікуй, сіли в машину і поїхали в Чинадійово. По трасі проскочили палац Шенборнів, однак назад вирішили вже не вертатись. Отож, ледіс енд джентлменс - Чинадіївський замок, або ж замок "Сент-Міклош"! 

Чинадіївський замок - кам'яна споруда з двома кутовими вежами та стінами метрової товщини, зведений в XIV столітті. На перший погляд скидається дуже компактним та строгим.. Обшарпані стіни, вибиті шибки.. 


Свого часу замок слугував і в'язницею, і сільрадою, і військовою частиною, і складом автобази.. Заходимо всередину..


Обвалена стеля, обвалені стіни, по кутках - уламки цеглин.


Чинадіївський замок від 2001 року зданий у тимчасову експлуатацію закарпатському художнику Йосипу Бартошу, який фактично врятував його від остаточної руйнації 


В кутку стоїть старенька радіола. У нас теж колись така була :)


Спускаємося сходами на перший поверх. 


І тут починається найцікавіше! Перший поверх цілком відреставрований. Тут розташовані експозиції кельтської та скіфської культур.


Кімната в червоних тонах. Спочатку була наповнена купою малих дітлахів на яких постійно розсіювалася увага.. А коли вони пішли геть, то стало якось так зловіще тихо і моторошно..


Особливу атмосферу створює голова людини з закрученими рогами та трохи підозрілий єдиноріг на стіні. Не знаю що конкретно вони собою уособлюють, але враження таки справляють..


Єдиноріг. мабуть..


Та ще багато дивних та малозрозумілих речей..


Довгий дерев'яний стіл і два крісла з високими спинками на його кінцях


Сонячне світло крізь вітражі


Під час реставраційних робіт в одній із стін був знайдений замурований людський скелет. Згідно однієї з версій, у середньовіччі існував звичай - після побудови фортеці замурувати в її стіну живу людину, мовляв, це значно покращить обороноздатність споруди.. 


Ну а нам час рухатись далі..


Немає коментарів:

Дописати коментар