середа, 28 вересня 2016 р.

Монако (Князівство Монако)

Сьогодні на нас чекає нова країна. Відвідувати нову країну для мене це завжди дуже захоплююче і хвилююче! І хай навіть це буде мікрокраїна, мікродержава, бо по іншому просто язик не повернеться сказати, адже ми - в Монако! 


Площа цілої країни становить 2,02 кв.км. Це друга найменша за розміром, після Ватикану, суверенна держава. Очолює країну князь - Альбер ІІ. А проживає в Монако всього-на-всього близько 36 тис. людей.


Паркуватися не місцевим на вулицях просто так не можна, тому трохи покружлявши, знайшли підземний паркінг, залишили там машину та пішли дивитися місто.


Монако знаходиться на горбистій місцевості і забудований наче поверхами. І з кожного наступного ярусу відкривається все красивіший вид на блакитну гладь моря, всіяну дорогими яхтами. А між цими "поверхами" можна переміщатися на зовнішньому ліфті. Спочатку ми подумали, що це щось на зразок фунікулеру абощо, але це виявився звичайнісінький собі безкоштовний ліфт для полегшення пересування. До речі, таким ліфтом можна проїхатися з одного кінця країни до іншого. Такого ми ще точно ніде не бачили. 


А хочете прогулятись пішки, аби нічого не пропустити? Прошу дуже - у вашому розпорядженні вишукані сходи та багато зелені навколо..


Монако вражає своєю помпезністю, розкішними будинками, стилем, вишуканістю. Все тут надзвичайно чисто, наче вилизано, доглянуто.. Все на вищому рівні.


А щодо рівня злочинності в Князівстві, то він є одним з найнижчих серед європейських держав. Це зумовлено тим, що в Монако діє одна з найпотужніших систем стеження в світі.  І це просто шкірою відчуваєш, гуляючи собі містом. 


Отак гуляєш посеред житлових будинків і мимоволі задумуєшся, що все це навколо, все, що тебе оточує - несправжнє, що це лише тимчасові декорації, красива картинка з листівки. Країна одного дня для "ох!" і "ах!", але жити тут постійно мабуть якось дуже дивно :) Цікаво, як тут живеться простим смертним? 


В чому ж криється таємниця успіху Монако? А все дуже просто, Монако тримається на двох китах-гігантах: азартних іграх та туризмі.


Мільярдери та олігархи по вечорах залишають в казино Монте-Карло за азартними розвагами цілі маєтки. 


Туристів приваблює Лазуровий берег, тепле море, чудові пляжі, та бажання хоча б на день відчути себе в казковому королівстві, помріяти про власний будиночок в ньому, дорогу машину та яхту :)


Отак дивишся згори, як все потопає в зелені, серед якої тягнуться вгору стильні багатоповерхівки, а трохи подалі вже все потопає в блакиті, яку борознять мініатюрні на вигляд кораблики.. Гарно, не придерешся :)


Ну і на сам кінець - магнолія. Виглядала настільки реалістично, що не зважаючи на свій гігантський розмір, ми ніяк не могли зрозуміти жива вона чи ні. Все ж виявилося, що не жива).


Монако - такий собі острівок розкоші, багатства та помпезності. Було цікаво і пізнавально гуляти його вуличками, але, мабуть, не більше того :)

Прихильники