пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

Гамбург, Німеччина

По дорозі з Данії до Відня заїжджаємо ще в Гамбург, що в Німеччині. Залишаємо машину біля старої пошти (нім. Alte Post) і йдемо оглядати місто.


Гамбург - (нім. Freie Stadt und Hansestadt Hamburg) є другим за чисельністю населення містом Німеччини і одночасно її федеральною землею. Гамбург - найбільше нестоличне місто Європейського Союзу. Назва міста походить від нижньонімецького Hamm - "болотяна місцевість".


Неподалік старої пошти знаходиться ратушна площа (нім. Rathausmarkt). В центрі площі знаходиться ратуша, де розташований парламент та сенат.


Ратуша - одна з найкрасивіших споруд міста. Висота її вежі становить 112 метрів. 


В дворику ратуші знаходиться красивий фонтан.


Вздовж набережної курсують туристичні кораблики. На них можна здійснити прогулянку і оглянути місто з води. Але ексруксія триває досить довго, а часу у нас небагато, тому сьогодні ми досліджуватимемо місто суто ногами по суші :) А тим часом у воді плавають лебеді а над ними кружляють десятки чайок..


Символом Гамбурга є водонос Ганс Гуммель (нім. Hans Hummel). На плечах він носив коромисло з двома відрами води і завжди був похмурим і непривітним. Тому дітлахи бігали за ним по вулиці і дражнили: "Гуммель! Гуммель!" (нім. Hummel - джміль). Це дратувало пана Ганса, однак важкі відра не дозволяли йому легко дістатися до хуліганів і дати їм прочухана. Тому у відповідь він лише кричав: "Mors, Mors!", що з нижньонімецької перекладається як.. гм.. як дупа, тільки в менш культурній формі. Ці "вітання" так прижилися, що і наступного водоноса дражнили так само. З того часу у Гамбурзі усіх диваків називають "гуммелями".


Філіал Тесла в Гамбурзі.


Така собі німецька Венеція :)


Гамбург розташований у гирлі ріки Ельби (нім. Elbe) та пошматований її каналами на безліч острівків.


Гамбург займає перше місце в Європі за кількістю мостів - їх тут близько 2,5 тисячі! А це більше, аніж у Венеції, Амстердамі та Лондоні разом взятих.


Коли сходить вода, виглядає це не надто привабливо: дивного кольору густа багнюка, вкрита зеленим нальотом водоростей..


Пам'ятник Адольфу ІІІ (графу Гольштейну) на мості Тростбрюке (нім. Trostbrücke).


На задньому плані здіймається вгору вежа церкви Святого Миколая, повністю в риштуваннях. Це друга за висотою будівля в Гамбурзі. До неї ми і прямуємо. 


Руїни церкви Святого Миколая (нім. Ruine der Hauptkirche St. Nikolai) або "Меморіал Святого Миколая" (нім.  Mahnmal St. Nikolai) - неоготична церква, меморіал, присвячений жертвам Другої Світової війни.


Після руйнівних бомбардувань міста ("Операції Гоморра"), під час яких загинула величезна кількість мирного населення, церква була зруйнована, однак за іронією долі від неї залишилася лише вежа, яка слугувала відмінним орієнтиром для бомбардувальників. 


Поблизу руїн церкви знаходиться шестиметрова бронзова статуя Земного Ангела (нім. Erdenengel), що несе в собі послання: "Візьми мене за руку і я приведу тебе назад до тебе самого, покажу, що все пізнання знаходиться в самій людині. Коли вона знову віднаходить себе, то віднаходить також і мир. А це, в свою чергу, є передумовою  миролюбства між людьми."


Церква Святого Михаїла (нім. Hauptkirche Sankt Michaelis) - найвідоміша церква Гамбурга, є його символом. Вежа церкви здіймається вгору на 132 метри та прикрашена найбільшим за розмірами годинником в Німеччині: довжина стрілок сягає 4,91м та 3,65м, а діаметр циферблату - 9 метрів.


Ще трохи гамбурзької архітектури


Шпиль церкви Святої Катерини - одної з п'яти основних євангелістських церков Гамбурга.


Район Гамбурга Шпайхерштадт (нім. Hamburger Speicherstadt), або ж в дослівному перекладі "місто складів" - один з найбільших комплексів складських приміщень у світі. На цих складах досі зберігаються товари зі всього світу: какао, чай, кава, персидські килими..


А потім, щоб не доплачувати в аеропорту за валізу, ми так-сяк утрамбували весь її вміст в рюкзаки, а її, стареньку і понищену, донищили до кінця і залишили в одному з німецьких смітників. На цьому її мандрівки по світу і завершилися. Але не наші! Бо вже за чотири дні нас зустрічатиме Ісландія! А зараз ми повертаємося до Відня.. 

Прихильники