пʼятниця, 8 листопада 2013 р.

Паровозик В Шенбрунні (Schönbrunner Panoramabahn)

Проїхатись на паровозику навколо Шенбрунну на халяву (тобто з Niederösterreich-CARD, без неї - 7€) можна було до 31 жовтня включно. І якось постійно було не до того, та й погода не тішила - холод, дощі.. А от в останній день жовтня хмари якось розвіялися і виглянуло сонце - чудова нагода для прогулянки! Тож я з Анею і Марина з Катею домовились зустрітися біля Шенбрунну і скористатися останнім в цьому році шансом проїхатись на симпатичному жовтому паровозику. 


Паровозик робить велике коло навколо всього замкового комплексу Шенбрунн, який займає не багато не мало, а 160 гектарів! Тож всі визначні місця є в межах легкої досяжності для відвідувачів. Рухається зі швидкістю 10 - 15 км/год та долає всю відстань приблизно за 50 хв. 

Останній вагончик оснащений гідравлічним підйомником для інвалідних і дитячих колясок. Але це в ідеалі, а на практиці роль гідравлічного підйомника виконував водій, який своїми руками вносив та виносив наші коляски і при цьому був ввічливий і дружелюбний, за що йому і дякуємо :).  

На маршруті є дев'ять станцій. Початкова станція - Палац Шенбрунн (Schloß Schönbrunn)


Станції: 

1. Початкова станція - Палац Шенбрунн (Schloß Schönbrunn)
2. Музей Карет (Wagenburg)
3. Ворота Гітцінг (Hietzinger Tor)
4. Зоопарк / Будинок Пальм (Tiergarten / Palmenhaus) 
5. Тірольський Парк (Tirolergarten)
6. Глорієтта (Gloriette)
7. Гогенбергштассе / Тіволі (Hohenbergstraße/Tivoli)
8. Обеліск / Басейн Шенбрунн (Obelisk / Schönbrunner Bad)
9. Ворота Майдлінг (Meidlinger Tor)


Квиток дійсний впродовж всього дня, тобто можна входити / виходити скільки душа забажає. Це дуже зручно. Що цікаво, квитка як такого там не видають, а просто ставлять чорнилом штамп на руці у вигляді качечки. Головне не забутись і не помити руки :) Паровозик виручить тих, кому важко, або ж просто лінь ходити пішки, особливо в спеку, дощ чи холод :). 

Біля Глорієтти паровозик зупиняється на 15 хв. Цього часу нам виявилося замало, то ж ми не поїхали далі, а ще довго там гуляли, доки не стемніло і ми не вирішили, що пора заокруглюватись :)


Варто, чи ні? Для урізноманітнення життя проїхатись можна, ну і якщо, звісно, поставлена ціль за один день відвідати все-все в Шенбрунні. Тоді паровозик трохи зекономить вам сил. Але якщо ви хочете отримати задоволення власне від самої їзди та навколишніх краєвидів, то їхати на ньому не раджу. Ось так. 

Прихильники