вівторок, 19 листопада 2013 р.

Музей скла "Скляний Замок" (Glasmuseum "Die gläserne Burg")

В сорока кілометрах від Відня знаходиться чудовий музей скла "Die gläserne Burg" (2483 Weigelsdorf Pottendorfer Straße 24–28). Сам музей хоч і не є великий, зате дуже гарний, цікавий, добре продуманий і дуже оригінально оформлений як ззовні так і всередині. Зовнішній вигляд будинку не залишиться непоміченим в жодному разі, він так і притягує до себе погляд :) 


Як звичайно, трохи загальної інформації. Вхід в музей коштує 7€, з Niederösterreich-CARD - безкоштовно, до того ж ця карточка дає змогу відвідувати музей необмежену кількість разів безкоштовно! В приміщенні знаходиться також магазин, в якому можна купити різноманітні цікаві скляні витвори. Ціни, звісно, не маленькі, але вироби справді дуже красиві і оригінальні. До цього ж, це ручна робота, а вона не може бути дешевою. Отож ось він, головний вхід. Заходимо всередину. Тільки но ми переступили поріг, як нас відразу ж помітили. Жіночка на касі широко до нас посміхнулася, привіталася, сказала, що рада нас тут бачити :) І взагалі, приділяла нам, здавалось, аж забагато уваги, було трохи ніяково). Я відчувала себе мало не якоюсь почесною персоною :) Трохи згодом жіночка помітила на мені мої улюблені кульчики каштани-колючки. Відразу спитала, чи не зі скла вони :) Коли ж почула, що це я сама їх зробила з полімерної глини, то була просто в захопленні. Звісно, було приємно :) Але щось я відійшла від теми :) 

На питання, чи можна фотографувати в музеї, жіночка ледь посерйознішавши і трохи вагаючись, сказала, що взагалі то не бажано, але якщо трошки і не все, то можна. Уточнила, що саме бажано не фотографувати. Не знаю, чи то ми їй сподобались, чи то дійсно "не все, але можна", але факт залишається фактом - повністю фотографувати нам не заборонили :) 

Першим, що ми побачили, була величезних розмірів скляна мозаїка на підлозі.  Вона входила в перелік "не бажано". Ми вирішили не нагліти, то ж не стали її фотографувати. Рухаючись далі, ми потрапили в кімнату "Скляний Ліс" зі звуковими та візуальними спецефектами. Доволі ефектно! Наступна кімната - "Вулкан". І кожна наступна кімната цікавіша за попередню. А враховуючи, що і найперша - теж цікава, то це просто супер! :)


У повний зріст


Наступна кімната "Льодовий Світ" сподобалась мені, мабуть, найбільше зі всього. Невеличке за розмірами приміщення з усіх сторін оточене дзеркалами та скляними "крижаними" бурульками. Під ногами - скло, то ж складається таке враження, що коли відчиниш двері і переступиш за поріг, то впадеш в провалля. Ефектно :) Для ще більшої ефектності всередині підтримується досить прохолодна температура, а дзеркала створюють ілюзію нескінченних крижаних коридорів


А тим часом в одному із дзеркал.. :)


Також в музеї можна було подивитись відео про те, як зі скла виготовляють квіти. Цікаво і пізнавально. Аж собі захотілось спробувати! Також ще було декілька експозицій, які нас попросили не фотографувати - різноманітні чудернацькі скло-картини та багато іншого. Також можна було посміятися з себе, дивлячись в криві дзеркала, які то розтягували, то сплющували, то витворяли з віддзеркаленням казна що :) 


Чергові експонати


На той час окрім нас не було жодних відвідувачів, то ж ніхто не "попадав у кадр", "не тинявся під ногами" та не дратував :) Особисто мені дуже сподобалось! При нагоді заглянула б туди ще раз!

Немає коментарів:

Дописати коментар