вівторок, 12 листопада 2013 р.

SchlossORTH Nationalpark-Zentrum

Одного разу ми вже пробували сюди приїхати, але ця спроба виявилася невдалою. Мало того, що з дому ми вибралися мало не під вечір, так ще і навігатор водив нас кругами, не туди, куди треба. В кінці кінців ми таки опинилися в парку, правда не в тому, в який планували потрапити :) Цього ж разу ми підійшли більш серйозніше до справи і як результат - ми в потрібному місці в потрібний час :)


Сам замок (Schloss Orth) є центром Національного парку Донау Ауен (Donau-Auen). В ньому також знаходиться музей (Museum Orth an der Donau). Вхід на територію парку становить 9,90€. І як ви вже, мабуть, здогадались, з карточкою Niederösterreich-CARD - безкоштовно. (Це вже на рекламу схоже :) Отож, взяли ми білети, пройшли повз отаку злу рибину і пішли, власне, в сам парк.


Погода, скажем так, була не надто сприятливою для прогулянок в парку. Вітер змушував защіпати всі ґудзики на курточках та вдягати капюшони. 


Але, не зважаючи на це, мені там сподобалось. Багато "дикої" природи - просто є дерева, кущі, чагарники, високі трави, зарослі озера.. Немає тут викладених бруківкою доріжок, насаджених узорами клумб, пострижених під лінійку газонів та "вилизаних" дочиста водойм.


Крім рослинного світу, тут представлений також і тваринний світ. За огорожею пасуться вівці, а трохи подалі, за склом, мали б повзати змії. Такий висновок ми зробили з малюнку на табличці. Але самі змії чи то втекли, чи то їх відправили деінде зимувати, невідомо.


Багато тут є водойм. Водяні лілії певно вже відцвіли, залишилось одне листя.


Готель для комах. В Австрії такі "заклади" доволі популярні. Вже декілька разів їх зустрічала, причому в різних місцях. 


Також багато специфічних природних міні-виставок під відкритим небом. Наприклад, виставка екскрементів. А що, зате оригінально :) 


Або ось такі рогаті експонати.


А ось і ще одне ідеальне для фотографування озеро, а їх тут є багато.


Як я вже згадувала раніше, був сильний вітер, що продував мало не до кісток. А нам що, ми собі гуляємо :) І от догулялись ми до одного роздоріжжя і задумались, куди йти далі. І пішли ми правильним шляхом, бо вже за декілька кроків побачили вхід в якесь приміщення. Пройшлись темним коридором всередину. Так ми потрапили в підводну обсерваторію! А вибери ми інший шлях - навіть не дізналися б про її існування - холодний вітер погнав би нас додому :) 


Ось вони, два світи "у розрізі" - вода і повітря. Здавалось би, нічим не примітне озерце, заросле водяними рослинами та вкрите опалим листям. Нічого цікавого. А виявляється під цією маскою знаходиться абсолютно інший, новий і живий світ!


І від цього світу відділяє лише прозоре товсте скло. Це так захопливо і навіть значно цікавіше за акваріум :) Бо це природа як вона є. Може зі сторони виглядає, що нічого такого особливого в цьому нема, але от мені сподобалось надзвичайно :) І коли повз мене пропливали рибки, я була просто в захопленні :)


А коли з-за хмар визирало сонце і пронизувало зелену водяну гладь своїми променями - це було взагалі мега! :)


Ну і ще одне фото, майже останнє :)


І ще рибка. Тепер вже точно все :)


Чи варто туди їхати? Звичайно! Вже заради самої міні обсерваторії під водою! Хотілось би ще і зимою потрапити туди, коли ззовні все буде в снігу і озерце вкриється кригою! А до цього всього додайте ще чисте свіже повітря, багато зелені, водойм і простору. Але вирішувати, звісно, вам. Ну от, знову схоже на рекламу :) 

Прихильники