субота, 2 листопада 2013 р.

Національний парк Гоге Ванд (Der Hohe Wand Naturpark)

Ніч з суботи на неділю ми провели в машині, прямуючи з України до Відня. А так як в цей день якраз переводили годинники на зимовий час, то в нас в запасі виявилися дві додаткові години: година різниці між Україною та Австрією плюс додаткова переведена година. Отож, виспавшись (кому вдалося, а кому, власне, і не дуже), вирішили, що сидіти в хаті якось скучно і треба.. кудись поїхати. Пару сотень км нічної їзди нам виявилося недостатньо :) Отож разом з Ірою та Ігорем домовились поїхати в національний парк Hohe Wand. Домовились зустрітися вже на місці, але сталося так, що ми зустрілися прямо на автобані, це ж треба! Певно якби навмисне так хотіли, то навряд чи вдалося б зустрітися в невизначеній точці, в невизначений час серед сотень інших автомобілів :) До парку веде платна дорога Mautstraße (2 €), побудована ще 1931-1932 роках. До неї ми добрались без проблем. 


А от знайти оглядовий майданчик виявилося задачею на порядок важчою. Спочатку дорога бігла стрімко вгору, а згодом стала розмножуватись на роздоріжжя та пускати відростки-стежини кудись в ліс. Ми трохи розгубилися і стали їхати навмання. Трохи попетляли і врешті дорога привела нас до якогось пансіону і там же закінчилась. Благо, там була карта місцевості і ми зорієнтувалися, куди рухатись далі. Декілька хвилин - і ми на місці. Залишили машину на парковці, взяли Анну на руки і кам'яниста дорога повела нас через ліс до оглядового майданчика. 


А от і сама оглядова площадка "Skywalk". Знаходиться вона на достатньо пристойній висоті. Під ногами - дрібна гратка. Скляне дно, звісно, було б в рази ефектніше, але і такого вповні достатньо.


А "під ногами" - скеля і дерева..


Гірський хребет Hohe Wand, що означає "Висока Стіна", отримав свою назву від прямовисної скелі на південній та південно - східній стороні. Високе карстове плато має 8 км довжини та 2,5 км ширини,  висота коливається від 900 до 1000 м, а на Plackles (1132 м) досягає своєї найвищої точки. 


Для статистики: проїзд по дорозі Mautstraße - 2 €, вхід в Naturpark Hohe Wand - 1,80 €. З Niederösterreich-CARD - безкоштовно.


Не зважаючи на те, що сонце вже поволі котилось до заходу, людей все ще було багато. Було багато сімей з малими дітками. Чисте повітря, чудові краєвиди - ідеальне місце для відпочинку.


А кому чистого повітря і краєвидів недостатньо, хто хоче полоскотати собі нерви, той може зайнятись альпінізмом. Місця там вдосталь - вистачить всім :)


А от, власне, і ми :)


Чи варто туди їхати? Так, однозначно варто. Мені сподобалось!

Прихильники