четвер, 3 листопада 2016 р.

Коїмбра (Португалія)

Настав час дослідити нову країну, в якій ми ще ніколи не були. Ох, як я люблю ці відчуття, коли перетинаєш наземний або ж повітряний кордон нової країни і не знаєш наперед, чого від неї очікувати. Взяли машину на прокат і поїхали знайомитися з Португалією. Почнемо з невідомого нам досі міста Коїмбра. Місто Коїмбра (порт. Coimbra) відоме своїм університетом, який є одним з найстаріших у Європі та світі, а також тим, що воно було першою столицею країни до 1255 року. Найперше враження від Португалії (яке заклало міцну основу і згодом лише нашаровувалося і зміцнювалося) - це геть інша Європа, ніж та, до якої ми звикли. Далека спекотна Європа, омита холодним океаном, овіяна пронизуючими вітрами, наповнена своїм особливим настроєм і колоритом, старенька, древня і потроху занепадаюча. Ось так я б її описала в декількох словах. 


Саме місто Коїмбра виявилася доволі симпатичним і колоритним містом, що розкинулося на берегах річки Мондегу (порт. Mondego). А так як приїхали ми сюди заради одного з найстаріших університетів світу, то відразу і попрямували до нього.


Коїмбра - це такий собі португальський Оксфорд або ж Кембридж - місто студентів. А студенти тут масово гуляють містом в довгих чорних плащах - такі собі міні-угрупування гарріпоттерів, а поодинокі туристи з ними залюбки фотографуються :)


Тридцятитрьохметрова вежа університету є символом не лише самого навчального закладу, а й усього міста Коїмбра. Що цікаво, знаменитий університет було засновано у 1290 році в Лісабоні. Згодом його було переведено до Коїмбри. З того часу він ще декілька разів кочував туди-сюди, аж поки в 1537 році за розпорядженням короля Жуана ІІ остаточно не залишився в Коїмбрі. В університеті навчається близько 23 тисяч студентів. 


В одній із аудиторій університету. Вже тут ми помітили любов португальців до оздоблення як внутрішніх так і зовнішніх стін керамічною плиткою. Спочатку це було якось доволі дивно :)


Пам'ятник королю Жуану ІІІ на площі перед університетом. 


Університет діючий, там прямо зараз навчаються студенти, а от з туристів за огляд університетських приміщень беруть плату за вхід. Треба було згадати молодість і спробувати вдати і з себе студентів :) Насправді прогулянка університетом виявилася цікавою і пізнавальною. Деякі аудиторії виявилися справді помпезними та просякнутими атмосферою науки та розуму :)


Гуляючи, натрапили на студентську їдальню. Там і пообідали в оточенні коїмбрських студентів. Їдальня як їдальня - дешево і сердито. Зате знову на короткий час відчули себе студентами :)


Університет знаходиться на пагорбі, то ж з його вікон відкривається вид на все місто.


Біля головного корпусу університету знаходиться каплиця святого архангела Михаїла (порт. Capela de São Miguel), оздоблена блакитною керамічною плиткою. Нажаль всередині проводилися ремонтні роботи і більша її частина стояла в риштуваннях. 


Поруч з каплицею знаходиться Бібліотека Жуаніна (порт. Biblioteca Joanina) - історична університетська бібліотека Коїмбрського університету. Вважається однією з найстаріших, найбагатших та найкрасивіших академічних бібліотек у Європі, яка, до слова, проектувалася за зразком Віденської придворної бібліотеки. Нажаль нам не вдалося потрапити всередину. У фондах бібліотеки зберігається 250 000 томів видань до 1800 року. 

Церква Святого Іоанна Альмединського (порт. Igreja de São João de Almedina).


Новий Собор Коїмбри (порт. Sé Nova de Coimbra).


Оздоблення собору всередині


Ангели під склепінням храму..


Ще трохи гуляємо по університетському пагорбі і починаємо поволі спускатися вниз..


Старий Собор Се-Велья в Коїмбрі (порт. Se Velha de Coimbra) - храм у романському стилі, який зберігся до наших днів у первісному вигляді, без значних пошкоджень і змін.


"Resistimos continuamos" - "до сих пір опираємося" (порт.).


По дорозі нам ще декілька разів траплялися такі цікаві кричущі бунтарські будиночки :)


Акведук святого Себастіана (порт. São Sebastião Aqueduct).


Далі ми зайшли до Ботанічного Саду Університету Коїмбри. Він вважається одним з найкрасивіших у Європі. Займає площу 13,5 гектарів та складається з двох частин: власне ботанічного саду (де можна побачити старовинні дерева) та дендропарку площею 9 гектарів з колекцією евкаліптів, екзотичних дерев та бамбукового лісу. Гуляти по саду справді цікаво - ми побачили велику кількість дивних дерев, яких нам ще ніколи не доводилося бачити: то з одних кора звисає шматтями, то хвойні дерева, вкриті дивними колючками, то гігантські дерева, які наче зрослися з декількох менших, як, для прикладу, оце..


Трохи рок-н-ролу..


Португалія вона така: місцями розвалюється, місцями цвіте і пахне..


Ще трохи акуратного і симпатичного плиткового декору


А тут вже просто рябить в очах :)


І тут, і тут теж! :)


Перший день знайомства з Португалією добігає свого логічного завершення. Було багато нового, цікавого і незвичного. Мені подобається! Подивимося, чим здивує нас Португалія завтра ;)

Прихильники