четвер, 27 серпня 2015 р.

Гданськ (Gdańsk), Польща

Мені подобається Польща: красиві будівлі, фіґурові дахи, високі костели, мощені вулички. Мені подобаються поляки: привітні та балакучі, принаймні нам лише такі і траплялися. Мені подобається єнзик польскі - колоритна і трішки кумедна мова, в силу чого навіть матюки звучать на ній якось по доброму :) Мені подобаються польські ціни: в придорожніх ресторанчиках можна дешево і ситно пообідати смачними домашніми стравами а в супермаркетах можна купити дешеві продукти. І так, тут є гречка! Ми повеземо її до Відня! Багато-багато гречки! :)

Отож сьогодні ми в Гданську. Наш готель знаходиться на самій окраїні міста. Його власник - дуже привітний дядько. Розговорилися. Виявляється, його батьки деякий час жили у Львові і, як він сам сказав, у Львові був "зроблений", але народився вже в Польщі. У Львові не був, але каже, що приїхати хоче :) Вболіває за Україну.. Хороший дядько.

Нарешті вибрались в місто. Церква Святої Катерини (пол. Kościół św. Katarzyny) - найстаріший костел в Старому місті Гданська. 


До Старого міста добиралися машиною і вже по дорозі, розглядаючись навколо, встигли зрозуміти, що так - тут буде на що подивитись! Залишили машину на безплатній парковці. Підійшов поляк і спитав, чи не треба нам євро на злоті поміняти, бо йому конче євро зараз треба, а всі кантори сьогодні, курва, закриті.. Потім він нам виговорив все, що думає про Путіна та захоплення Криму, за що йому, власне, великий респект. 


А знаєте, тут справді стільки цікавого з усіх сторін, що  і не знаєш в яку сторону йти, аби потім чогось не пропустити. 


Як я писала раніше, Варшава мені якось не особливо сподобалася, тож мені було цікаво приїхати сюди, у шосте за величиною місто Польщі, подивитись, оцінити, порівняти.. 


І знаєте, мені дуже сподобалося! Не зважаючи на те, що в 1945 році місто було практично на 90% зруйноване, зараз його відбудували і воно стало польською перлиною, що тішить і милує око.Базиліка Святої Марії (пол. Bazylika Mariacka) - найбільший цегляний собор на світі. Належить до шедеврів готичної архітектури. Собор називають «Короною Гданська». Будова храму тривала 159 років. Церква побудована в XIII - XVI століттях в строгому готичному стилі і є яскравим зразком цегляної готики. Довжина будівлі -105 м, ширина - 66 м, всередині церкви могло знаходитися до 25 тисяч осіб. 
Краще риба в руці ніж.. ем.. ем.. ніж ікра на бутерброді :) (Як ікру взагалі можна їсти? Бррр...)


Нептун, що стоїть на Ратушній площі, є символом Гданська. 


Ну як же тут без легенд? ;) Кажуть, що коли фонтан відкрили, то він так сподобався мешканцям, що вони накидали у воду стільки золотих монет, що сам Нептун був задоволений. Він вдарив своїм тризубцем по воді і розбив золоті дукати на дрібні золоті частинки. Так і утворилася легендарна золота вода "Goldwasser" - міцна настоянка з додаванням золотих часточок - дорогий, але найавтентичнішийй сувенір, який можна привезти з Гданська. 


Йдемо на набережну. Велика нафтова пляма на воді. Пам'ятаю, в дитинстві мені дуже подобались такі веселкові узори..


Гданськ лежить на берегах річки Мотлава (пол. Motława).


Споруди для зберігання зернових.
Корабель. Думали, він тут для декорації стоїть, а всередині - ресторан абощо. Яким же було наше здивування, коли в один момент він поплив. Саме так і поплив - без вітрил. А все ж, з вітрилами було б в рази ефектніше :)


Ворота-кран (пол. Żuraw, Журав) - історичні міські ворота з функцією підйомного механізму. Четверо працівників приводили в рух механізм, який міг піднімати вантаж на висоту до 27 метрів. На сьогодні ворота є одним з найбільш впізнаваних символів Гданська. А справа на фото - корабель-музей "Солдек" (пол. Sołdek).


Чудернацькі верхівки будинків (які мені так подобаються!) та Англійський або, як його ще називають, "Ангельський" дім на дальньому плані.


Золоті ворота (пол. Złota Brama).
Бронзовий пам'ятник польського короля Яна ІІІ Собеського на коні з булавою в руках. Що цікаво, раніше цей пам'ятник стояв у Львові, а згодом його подарували Польщі. І так, спочатку я подумала, що це пам'ятник Хмельницькому - надто вже схожим вийшов Ян на нашого Богдана :)


Трохи вуличного арту


Вулицями Гданська можна гуляти безконечно довго..


Гданськ-Головний (пол. Gdańsk Główny) - вузлова пасажирська залізнодорожня станція.


Потім зайшли в Бєдронку (укр. жук-сонечко) - магазин такий, купили дещо з продуктів і, звісно, декілька пакетів гречки, куди ж без неї? :) А вже завтра будемо досліджувати Вроцлав!

Попереднє: Куршська коса та Мертві дюни (Литва)   

Прихильники