неділя, 16 серпня 2015 р.

Таллін (Естонія): Галопом по Балтії і навіть трохи більше..

Рига залишилась позаду. А сьогодні ми будемо знайомитися з новим містом, новою столицею та новою країною. Мова йтиме про Таллін та Естонію. Таллін мені сподобався. Місто-фортеця, що поєднує в собі грізність і водночас домашній затишок. Місто, яким хочеться гуляти, яке навіює спокій та наводить на філософські роздуми. Місто, де посеред кам'яних стін на безлюдній вуличці чутливі жіночі пальці вивільняють зі струн вдумливі меланхолійні звуки.. І все це поєднується абсолютно гармонійно, логічно, природно і правильно. 

Ти відчуваєш місто, пропускаєш його крізь себе, відсіюючи метушню та поспіх. В такі моменти привідкривається завіса таємничості і ти дізнаєшся щось таке, що робить вас спільниками, об'єднаними відомою лише вам двом таємницею. І ти йдеш такий весь поважний, ледь торкаючись стопами землі, з сяючою посмішкою на губах, забуваючи про втому та біль в ногах. Уух, як же я люблю знову і знову переживати ці відчуття! :) Тож хочу і з вами поділитися ними :)

Наш хостел розташований прямо через дорогу від старого міста. То ж хвилин три ходи і ми вже біля Товстої Маргарити. То ж давайте знайомитись!

Товста Маргарита (ест. "Paks Margareeta") - гарматна вежа, найтовстіша вежа Таллінської міської стіни. Свою назву вона отримала за значні розміри - 25 метрів у діаметрі та 20 метрів висоти. Деякий час у ній знаходилась в'язниця, сьогодні ж у вежі влаштували Морський музей Естонії.


Через ворота потрапляємо у Старе місто на вулицю Пікк (ест. Pikk tänav, "Довга вулиця"). На цій вулиці були зняті сцени з фільму "Собака Баскервілів".


Відразу за декілька кроків від Товстої Маргарити знаходяться "Три сестри". 


"Три сестри" (ест. Kolm Õde) - архітектурний ансамбль XIV століття. Зараз це дорогий дизайнерський готель. А от в Ризі знаходяться їхні компаньйони - "Три брати".


Звернувши з вулиці Пікк, виходимо до лютеранської церкви Олевісте (ест. Oleviste kirik). Церква присвячена святому Олафу, норвезькому королю Олафу II, під час царювання якого завершився перехід країни до християнства.


Таллінський міський театр (ест. Tallinna Linnateater)


Отак мало помалу виходимо на Ратушну площу (ест. Raekoja plats) в центрі Старого Талліна.


Цікавим є те, що на цій площі знаходиться єдина точка в місті, з якої можна побачити п'ять основних шпилів Старого Талліна: шпиль ратуші, верхівку церкви Нігулісте, купол Домського собору, високу дзвіницю церкви Святого Духа та шпиль церкви Олевісте. Ну і як же без традиційної байки про загадування бажань, які обов'язково здійсняться, якщо стати на це місце і знайти поглядом всі ці верхівки? ;)


На Ратушній площі кипить життя: туристи без кінця-краю клацають фотоапаратами, молоді дівчата та хлопці роздають рекламки, запрошуючи в вуличні кафешки, в яких вже сидять ті ж потомлені та спраглі туристи, потягуючи прохолодні напої та жуючи місцеві смаколики, а поруч акробати виконують сальто та інші видовищні трюки, а перевізники зі своїми возиками-каретами чекають на бажаючих покататися, а поодинокі актори розважають публіку усіма можливими і неможливими речами, звідусіль мелодійними акордами розливається музика.. 


А от і перлина площі - таллінська ратуша (ест. Tallinna raekoda).


Напроти ратуші знаходиться ратушна аптека (ест. Raeapteek), що є одною з найстаріших діючих аптек в Європі. На першому поверсі аптеки знаходиться антикварний магазин а також невеликий музей. 


"Еліксир молодості" в якому віддзеркалюється ратуша :) 


В часи Середньовіччя клієнти запросто могли купити в цій аптеці сік мумії, порошок зі спалених їжаків, бджіл, кажанів.. Отак сиджу і думаю, як же добре жити в час, коли в медицині в лікувальних цілях вже не використовують сік мумії :)


Перевулок Катарини (ест. Katariina käik)


На вулицях Старого міста можна купити багато гарних речей. От тільки ціни тут дуже вже "для туристів" :)


Сіли трохи перепочити, перекусити і накреслити подальший маршрут..


Таллінська міська стіна (ест. Tallinna linnamüür) включає в себе фортечні стіни та вежі.


В Талліні куди тільки не підеш - всюди натрапиш на залишки фортечних стін та веж, що оточують Старе місто. Вежі на диво добре збереглись: до нашого часу їх залишилось 18 (з 26-ти з кінця XVI ст.).


Лютеранська церква Іоана (ест. Jaani kirik).


Побудований наприкінці ХІХ століття православний собор Олександра Невського став символом русифікації Естонії (пам'ятник "російського насилля"), тому в його довгий час недолюблювали місцеві жителі. Його декілька разів планували знести або перебудувати. Проте храм вцілів. 


А потім ми спустилися сходами вниз і потрапили в чудове місце! З фортечного муру відкриваються чудові панорамні краєвиди! 


Вид на церкву Святого Миколая (Церква Нігулісте, ест. Niguliste kirik)


Тут дуже затишно і приємно. Можна залізти собі на мур, сидіти отак і спокійно розглядати все навколо..


Дівоча вежа - одна з найвідоміших середньовічних веж Талліна


Чайка, що доволі скептично і підозріло дивиться в об'єктив, а за нею - прапор, бачите? І стоїть він тут не просто так..


Цей затишний закуток називають Садом датського короля. За легендою це місце - місце явлення державного прапора Данії. Коли естонські війська почали відтісняти датчан, яким світила поразка, то несподівано небо розступилося і на землю опустився червоний прапор з білим хрестом. Датчани сприйняли це як знак, зібрались з силами і отримали все ж таки перемогу. 


Надворітна вежа Пік-Ялг (ест. Pika jala väravatorn, дослівно "Надворітна вежа Довгої ноги").


Старе місто Талліна можна повністю оглянути за один день. Дуже симпатичне і атмосферне місто. На кожному кроці вас чекатиме якийсь маленький приємний сюрприз :) 


День добігає кінця, рухаємося до нашого хостелу..


До речі.. про "повільність" естонців ходять анекдоти та цілі легенди, але я так і не зрозуміла підґрунтя, на якому вони базуються. Може хто пояснить?


Місто, яке залишає приємний слід в пам'яті.. Але рано чи пізно все добігає до свого логічного завершення. Так і завершилося наше знайомство з Талліном. Але це ще не все, бо попереду нас чекає...

Попереднє: Рига (Латвія)                                                   Продовження: Хельсінкі (Фінляндія)

Прихильники