пʼятниця, 19 липня 2013 р.

Дім Пустелі (Wüstenhaus) у Відні

Після Музею Шоколаду ми вирішили сходити ще у Дім Пустелі (Wüstenhaus). Знаходиться він у парку Шенбрунн неподалік зоопарку (Tiergarten) та прямо біля в ходу в Дім Пальм (Palmenhauses).


Відразу за турнікетами стоїть акваріум з рибками Rötlichen Saugbarben. Їх використовують для лікування різноманітних проблем шкіри. Акваріум відкритий зверху і кожен відвідувач може опустити в нього руку і дати "пожувати" її рибкам :)

Пройшовши трохи далі, потрапляємо у затемнений коридор, вздовж якого розміщені вольєрчики з різними дивними і незвичними нічними істотами. Так як умови життя в пустелі є суворими, то багато істот пристосувалися проводити багато часу під землею. З цього, власне, і починається розповідь про життя в пустелі. Тут можна спостерігати за гризунами, комахами та рептиліями в норах (в розрізі). Родзинкою залу є 70-ти метровий скляний лабіринт-трубка, у якому проживають дивні зморшкуваті гризуни з довгими різцями і щетиною - Nackmull. Виглядають вони, скажу я вам, доволі специфічно..

Пройшовши трохи далі, врешті потрапляємо в оранжерею. Всередині спекотно і волого.


Експозиція рослин сформована таким чином, щоби ознайомити з рослинним світом Мадагаскару, пустель Старого та Нового Світу.


Пустелі та саванни займають понад 35% суші Землі. Найбільшою пустелею у світі є Сахара, вона займає площу близько 9 000 000 км², а це приблизно площа всієї Європи.Дім Пустелі не обмежується лише виставкою рослин і тварин, а призначений для забезпечення знань про життя в екстремальних умовах, про форми адаптації та стратегії виживання його жителів.

В Домі Пустині розміщена унікальна (з ботанічної точки зору) колекція кактусів

Основна тема - співжиття людини і пустелі: як обмежити процес розширення пустелі у зв'язку з діяльністю людини?Загалом мені сподобалося, досить цікаво і пізнавально. Вхід - 4 €.

Прихильники