пʼятниця, 12 липня 2013 р.

Віденський військово-історичний музей (Heeresgeschichtliches Museum)

Після поїздки на екскурсійному трамваї Vienna Ring Tram, після гарячого шоколаду і барабанення дощу по лобовому склі машини, повертатися додому якось не особливо хотілося, душа потребувала нових вражень :) То ж ми вирішили відвідати військово-історичний музей, що знаходиться в Арсеналі. Арсенал являє собою комплекс споруд воєнного призначення.  Він був побудований в період з 1848 по 1856 роки в середньовічно-італійському та ісламо-візантійському стилях. Цей комплекс утворюють декілька цегляних будівель, розташованих квадратом. Всередині замкненого простору знаходиться велика площа. В одній із будівель і знаходиться військово-історичний музей. А от, власне, і головний вхід в комплекс Арсенал


Віденський військово-історичний музей (Heeresgeschichtliches Museum) - австрійський музей воєнної історії. Цей музей претендує на звання найстарішого та найвеличнішого  військово-історичного музею в світі. Музей побудований за наказом імператора Франца Йосифа. Вхід в музей - 5,10 €, а з Niederösterreich-CARD - безкоштовно.


Ввійшовши в будівлю музею, потрапляємо в красиво оформлене приміщення. Тут стоять в повний ріст статуї найвідоміших командирів та генералів Австрії. Статуї виготовлені з мармуру, кожна висотою 186 см. 

Піднявшись по сходах, потрапляємо на другий поверх музею


Особливо вражають фрески, які показують найважливіші військові події (перемоги) в історії Австрії.


Музей складається з п'яти основних частин: головний зал, присвячений пам'яті воєначальників, і чотири зали для проведення виставок.

Зал I "Від Тридцятилітньої війни до Принца Євгенія"
Перший зал музею історії Європи присвячений 16 і 17-тому століттю. Тут знаходяться зброя, спорядження, обмундирування імператорського війська до початку Тридцятилітньої війни; знамена, одяг, картини періоду війни з Туреччиною, обмундирування дворянських офіцерів, імператорської піхоти, серія гравюр на міді..Зал II - Зал Марії-Терезії (1701-1789)
Зал, присвячений подіям 18-го століття, також відомий як "Зал Марії Терезії". Перший сектор залу присвячена Війні за іспанську спадщину. Найвизначнішим імператорським полководцем на цій війні був принц Євгеній Савойський.  В цьому залі знаходиться багато історичних речей, зокрема і з особистого майна принца Євгенія: одяг, меч, прапор, а також трофеї, захоплені ним під час його численних військових кампаній. Другий сектор залу розповідає про час правління Марії Терезії. Наступний сектор - епоха імператора Йосифа ІІ.

Зал ІІІ - Зал Революції (1789 - 1848) 
Зал, присвячений наполеонівським війнам. Тут знаходяться портрет Наполеона Бонапарта, воєнна повітряна куля 1796 року, імператорська уніформа..

Зал IV - Фельдмаршал Радецький та його час (1848 - 1866)
Тут знаходяться такі експонати як меч Радецького, уніформи 1848 - 1866 р,  польові бомби 1865р, протиракетна установка 1865р, посмертна маска Максимільяна.

Зал V - Зал Франца Йосифа та Сараєво (1867 - 1914)
Тут можна познайомитися з довгим періодом миру при правлінні імператора Франца Йосифа (1867-1914р), перш ніж побачити головну історичну пам'ятку виставки - так званий Сараєвський купол. Там знаходиться автомобіль спадкоємця престолу, в якому він був вбитий, а також його закривавлена форма та деякі екземпляри зброї, що використовувалися при замаху на його життя. 
Зал VІ - Перша світова Війна і кінець монархії Габсбургів (1867 - 1914)
На вітринах представлені форми одягу і озброєння австро-угорських військ і їх союзників в мирний час а також військ супротивника в першій половині війни. Тут знаходиться також особливо цінний експонат - єдиний зразок австро-угорського прапора, передбаченого для введення після війни. Експонати військ авіації та протиповітряної оборони.
 
Зал VІІ - Республіка і диктатура (1918 - 1955)
Тут знаходяться експонати, що відносяться до  заснування республіки, до демократичної конституції і парламенту, до збройних сил, до боротьби за державний кордон. Експонати, пов'язані з особою імператора Карла I. Бойова техніка. Предмети обмундирування, озброєння та спорядження Червоної Армії та Вермахту. Бюст Адольфа Гітлера, "культ фюрера".

Зал VІІІ - Військово-морська міць Австрії

Зал військово-морських сил розбитий на 3 сектори. Сектор біля входу представляє хронологічний розвиток австрійської Дунайської флотилії. Ліва вітрина показує найважливіші типи кораблів періоду 1750 по 1850 рр. Праворуч представлені макети «сучасної» Дунайської флотилії, побудовані в 1870 - 1872 рр. Символ припинення існування імператорських і королівських військово-морських сил - підводна лодка "U-20", що затонула в 1918р. в гирлі ріки Тальяменто. Вона була піднята в 1962 р. і передана Військово-історичному музею.

Ззовні музею, під відкритим небом, можна оглянути колекцію танків.Мені сподобався цей музей, особливо зал, присвячений Другій світовій війні. 
День виявився насиченим пізнавальною, цікавою та корисною інформацією. Але нам і цього було замало, то ж з історії ми вирішили "переключитися" на музику і поїхали подивитись на Дім Музики. Але це вже зовсім інша історія :)

Прихильники