понеділок, 15 липня 2013 р.

Дім Музики у Відні (Haus Der Musik)

Чесно кажучи, Дім Музики я собі уявляла якось трохи по іншому. Думала, що це буде щось на зразок виставки музичних інструментів від давнини і до сучасності, стенди з історичними даними та біографіями всесвітньо відомих класиків або щось в такому ж дусі. А насправді все виявилося набагато цікавіше!Дім Музики у Відні був відкритий у 2000 році і став першим музеєм звуку у світі. Знаходиться він за адресою 1010 Wien, Seilerstätte 30 та запрошує познайомитись з музикою у всій своїй багатогранності. Музей займає площу більше 3 тис кв.м і може похвалитися унікальними та інтерактивними інсталяціями, розташованими на чотирьох поверхах. Вхід становить 11€, з Niederösterreich-CARD - безкоштовно.

На першому поверсі, в історичному приміщенні колишнього палацу ерцгерцога Карла, знаходиться музей оркестру Віденської філармонії. Колись там проживав його засновник Отто Ніколаї - німецький композитор і диригент. Куди ж без класики у Відні та ще й у Домі Музики? :) Крім інформації про історію створення оркестру, наказ про його заснування та його нагороди, там знаходиться ще і зал з великим екраном, на якому показують відеозаписи концертів цього ж оркестру.

Також тут можна зіграти у гру "WALZERWÜRFELSPIEL". Кидаючи гральні кості, можна створити свою інтерактивну композицію вальсу.Піднімаємося сходами на другий поверхНа другому поверсі знаходиться "Соносфера" - таємничий світ звуків і звукового мистецтва. В Соносфері утворюється нове сприйняття звуків, цікаві звукові експерименти створюють нові незвичні слухові переживання. Початок світу звуків Соносфери - зародження слуху в утробі матері. Людина чує ще не народившись! Цей зал виявився таємничим та найнезвичнішим для мене! Він мені особливо сподобався. Посередині кімнати - велика сфера, що світиться. В ній змінюються зображення від ембріона до готової до народження дитини.В цьому залі світ сприймається з точки зору ембріона: невелике затемнене приміщення, тривимірний звук, створений на основі оригінальних записів з утроби, відчуття вібрацій та коливань - все це надзвичайно захоплююче та хвилююче! Це те, що колись давно переживала кожна людина, але вже давно забула..В наступних залах можна послухати і інші цікаві звукові ефекти. Ось наприклад зал KLANGGALERIEПриклавши вухо до однієї з цих штуковин, можна почути найнесподіваніші звуки, починаючи від земних і закінчуючи космічними.Як я вже писала на початку, я очікувала тут побачити музичні інструменти, бо це ж логічно для музею музики. Але я не думала, що вони будуть таких розмірів :) Ось, наприклад, гігантський барабан

Третій поверх присвячений композиторам, імена яких пов'язані з Віднем: Моцарт, Бетховен, Шуберт, Штраус та багато інших. Тут можна познайомитись з ключовими моментами їхнього життя та творчістю.Також там знаходиться віртуальний диригент, за допомогою якого можна стати диригентом оркестру Віденської філармонії!

Четвертий поверх цікавий і дуже незвичний. Він присвячений звукам майбутнього. Ідея цього залу полягає в тому, щоби допомогти людям виразити себе в музиці та звуках. Екран "реагує" на рухи:Також на цьому поверсі знаходиться сувенірний магазинМузей сподобається не лише любителям музики і тим, хто має до неї пряме відношення, а і зовсім далеким від музичного світу людям :)

Було пізно і після насиченого подіями дня ми були трохи втомлені, але задоволені. Дощ закінчився і ми поїхали додому відпочивати :)

Прихильники