вівторок, 8 вересня 2015 р.

Вулкан Везувій. "Сонячна Італія"

Везувій - бомба з запущеним механізмом і ніхто не знає, коли вона здетонує. Але вчені навперебій стверджують, що рано чи пізно це станеться, бо схоже на те, що Везувій і не думає потухати - смертоносна магма кипить в надрах і чекає свого часу. Ніхто і ніщо на Землі не в силах цьому протистояти і це зупинити. Єдине, що теоретично можуть зробити вчені - це своєчасно розпізнати ознаки грядущої катастрофи та евакуювати населення. Історія показує, що люди не вчаться на чужих помилках: під попелом і руїнами загинули Помпеї та Геркуланум, а люди і надалі продовжують обживатися і пускати коріння в безпосередній близькості біля вулкану.


Везувій (італ. Vesuvio) - активний вулкан на півдні Італії біля Неаполя. Висота 1277 метрів, діаметр кратера дорівнює приблизно 750 метрам. Єдиний діючий вулкан материкової Європи. Відомий тим, що під час виверження вщерть знищив римські міста Помпеї і Геркуланум у 79 році н. е. Лише в Помпеях загинуло близько 2 000 чоловік. Везувій вважається одним із найнебезпечніших вулканів світу. Вченим відомо більше 80 значних вивержень цього вулкана, останнє з яких сталося в 1944 році. 

А сьогодні ми на нього піднімемося! Вид на Італію, по дорозі на Везувій.. 


Так як планів на сьогодні у нас було багато, ми вирішили приїхати якнайшвидше. По дорозі нам потрапили на очі занедбаний ресторан та готель - мабуть не пішло у них діло..


Ми приїхали першими! Навіть продавці сувенірів не встигли ще розкласти свою продукцію :) Але ми зробили велику помилку, коли довірились вказівникам на дорозі, а не навігатору. Вказівники привели нас до.. ресторану. Довелось намотувати лишні кола і витрачати час. Нарешті приїхали на місце. Вийшли з машини і йдемо такі радісні вперед, як нас хтось окрикує, оббігає і прямо перед нашими носами закриває ворота.. Виявилося, треба купити білети. Ок, не проблема! Але виявилося також, що на місці їх купити не можна. Ок, не проблема.. З десяток людей, яких вже встигло назбиратися до того часу, попленталися в невідомому напрямку за білетами. Вже і білети в руках, а ворота все ще не відкриваються. На зауваження, що вже пора б пропускати людей, нам сказали, що ми "не в себе вдома" і раз треба чекати, значить на то є причини. Правда які саме причини, вже не удостоїлись пояснити. Це трохи дратувало, чесно кажучи.. Нарешті з'явилася якась тітонька і двері як за помахом чарівної палички відчинилися.. І от вона - довга дорога на Везувій!


Ніякого особливого взуття і спорядження тут не потрібно. Підніматися можна хоч в босоніжках, зупиняючись час від часу, аби витрясати з них камінці ;) А тим часом, чим вище піднімаєшся, тим красивішою стає панорама.. 


Я очікувала, що буде важче, але на диво для себе, піднялася на одному диханні :) І от ми вже на вершині!


А тим часом, несподівано посеред каміння..


До слова, ціна за вхід на вулкан становить 10 €. Як на мене, то це абсолютно невиправдана ціна. 10 € лише за те, щоби своїми ногами піднятися і спуститися вниз - жодних додаткових послуг, жодних затрат - банальне згрібання грошей. Туристичний бізнес як він є. До слова, в Ісландії сходження на один вулкан становило всього 4 €, на інший же - взагалі безкоштовно.


Ось і сам кратер, діаметр якого становить близько 750 м. Нажаль, по периметру його обійти не можна - прохід є лише приблизно до половини. А шкода, хотілося б зробити повне коло..

 

Якщо трохи перехилитися за поручні, то можна помітити, що ж знаходиться в самому кратері. А насправді там нічого нема - здоровенне провалля засипане попелом та камінням :) Але що знаходиться там глибоко-глибоко внизу і які процеси відбуваються там саме в цей момент? Ось що цікаво!


А щось там тай відбувається, про що свідчить димок, який то тут, то там просочується крізь каміння..


Вулкан живий.. Від усвідомлення цього по шкірі пробігається табун мурашок :)


В отому маленькому будиночку зліва можна випити чаю-кави (правда я не до кінця розумію, кому хочеться в таку спеку додатково зігрівати себе гарячими напоями) а також купити сувеніри.. 


Мені сподобалося, хоча, чесно кажучи, я очікувала чогось трохи більшого.. Та й після ісландських вулканів і кратерів, сходження на Везувій виглядає звичайною прогулянкою. Єдине, що додає гостроти - усвідомлення того, що вулкан живий і прямо в тебе під ногами, десь там невідомо як глибоко, кипить магма..

Сонце піднімається все вище.. Час спускатися, бо сьогодні нам залишається ще багато чого побачити. Дорога назад..


Бачите цю дорогу? Зараз на ній порожньо, але вже за поворотом починається щось просто неймовірне! Туристи заповнять собою всю дорогу, що і яблуку ніде буде впасти! Люди важко і повільно піднімалися вгору під сонцем, яке вже починало добряче припікати. Всі парковки були заповнені вщент. А на дорозі утворилися величезні черги з автобусів та машин! 

Бо хто рано встає, у того і Везувій персональний - без туристів і безкоштовне місце на паровці є! ;)

Попереднє: Сан-Марино                                                                           Продовження: Помпеї

Немає коментарів:

Дописати коментар