неділя, 6 вересня 2015 р.

Найсвітліша республіка Сан-Марино (Із циклу "Сонячна Італія")

Колись давно ми вже були в Італії - повільним нічним поїздом їхали до Венеції. Венеція безповоротно закохала мене в себе. Вдруге зустрічатися з нею я не хотіла - надто вже боялася розчаруватися, подивитися на неї іншими очима та зруйнувати ту фантастичну казкову картинку, яка завжди з'являється в мене перед очима, як тільки я згадую про неї ;) Отож Венеція відпадає. Благо, в Італії є і окрім неї на що подивитися. І от нарешті зробили це - сіли в машину і поїхали досліджувати невідому нам Італію. Плани у нас були мало не наполеонівськими. Але все пройшло гармонійно і без особливого поспіху. В результаті ми отримали море вражень і позитиву. 

Як би дивно це не звучало, але знайомство з Італією у нас почалося з.. з країни Сан-Марино. 


Країна Сан Марино розташована на схилі гори Титано. Піднятися на гору можна за допомогою канатної дороги, або ж автомобілем, що ми і зробили. 


Сан-Марино, офіційна назва Найсвітліша республіка Сан-Марино (італ. Serenissima Repubblica di San Marino), країна в центрі Італії. ЇЇ площа становить 61 км², кількість населення  - близько 32 тисяч людей. Столиця - Сан-Марино. Мова італійська.


Сан-Марино - третя найменша країна Європи після Ватикану та Монако, має титул найстаршої республіки світу. 


Стародавні джерела свідчать, що Сан-Марино було засноване 301 року християнином Маринусом, який переховувався від гонінь антихристиянського римського імператора Діоклетіана. Маринус заховався на горі Титано і заснував там маленьку християнську общину, що спочатку отримала назву "Земля Сан Марино". Згодом її перейменували в Республіку Сан-Марино.


Країні вдалося зберегти свою незалежність завдяки своєму недоступному розташуванню на високій горі та успадкованій бідності. 


Проте зараз Сан-Марино є державою з одним з найнижчих рівнів безробіття у Європі, з високою стабільністю економіки, з відсутністю зовнішнього національного боргу та однією з найбагатших країн у світі за рівнем ВВП (на душу населення).


Територія Сан-Марино поділяється на дев'ять областей, що називаються "кастеллі" (італ. castelli - "укріплення, вежі"). Громадяни Сан-Марино мають один з найвищих рівнів тривалості життя у світі. Збройні сили країни становлять.. 75-100 осіб, які переважно задіяні лише в різноманітних урочистостях.. 


Казна що.. Схоже на якусь комарину камасутру..


Площа Свободи (італ. Piazza della Libertà). Знаходиться в центрі міста Серревалле і є одним з найбільш популярних місць серед туристів. Тут знаходиться Палаццо Публіко (італ. Palazzo Publico, Народний палац) - резиденція парламенту Сан-Марино. В центрі площі височіє статуя Свободи.


В гарячі серпневі дні оглядати Сан-Марино краще ближче до вечора, коли спека трохи спадає і сонце вже не палить так безбожно. І місця на паркінгаг є достатньо, і туристів відчутно менше. Єдиний недолік - музеї закриваються швидко.. Через це ми і не потрапили в музей тортур.


Сан-Марино відоме своїми Трьома вежами. Три Вежі Сан-Марино (італ. Torri di San Marino) - середньовічні будівлі на трьох вершинах гори Монте-Титано. Вежі-фортеці є символом свободи країни.


Ла Честа, Фратта або Секонда-Торре (італ. La Cesta, Fratta, Seconda Torre) - одна з трьох веж Сан-Марино, розташована на вершині Монте-Титано (755 м). В перекладі з італійської означає Друга вежа.  


"Один за всіх і всі за одного!" на фоні Ла Чести :)


Тому і зберегла держава Сан-Марино свою незалежність - спробуй, доберись до неї у таке важкодоступне місце :)


Ла Честа і захід сонця - це вартує побачити на власні очі!


В центрі прапора Сан-Марино - герб, який має вигляд щита із зображенням трьох веж посередині.


У вежі Ла Честа розташований музей старовинної зброї. 


До закриття музею залишалися лічені хвилини, але добрий дядько махнув рукою, мовляв, йдіть, але рухайтесь швидко і пропустив нас на безплатно. Музей має у своїй колекції близько 700 зразків обладунків, холодної і вогнепальної зброї різного часу.


Гуаїта або Прима-Торре (італ. Guaita, Prima Torre) -  чергова вежа в Сан-Марино, що знаходиться на горі Монте-Титано. У перекладі з італійської означає Перша вежа. З трьох відомих веж вона була побудована першою і деякий час використовувалась як в'язниця. 


Сьогодні вежа - один із найпопулярніших туристичних об'єктів Сан-Марино. З неї можна побачити мальовничі пейзажі, видно також італійські землі. 


Монтале або Терца Торре (італ. Montale, Terza Torre). У перекладі з італійської означає Третя вежа. Слугувала сигнальною вежею для захисту від нападів.


Заходить сонце.. Час спускатися сниз :)..

Немає коментарів:

Дописати коментар