понеділок, 15 червня 2015 р.

Навколо Ісландії за 7 днів. День Перший

"Ісландія далека має двісті вулканів,
Рейк'явік, пару гейзерів і вічні льоди,
І кожен з вулиці, якшо захоче, просто на каву
В офіс президента може сміло зайти"...

"Руїна" (Скрябін)

Десь далеко далеко, на краю світу є маленька незвичайна країна. Країна льоду та полум'я - неймовірна Ісландія. Країна, яка змінює уявлення про світ. Вона закохує в себе, не зважаючи на своє суворе обличчя і норовистий характер. Ісландія довго манила до себе і спокушала - і врешті ми таки не встояли. Не встояли перед її чарами і Марта з Дмитром, то ж склали нам компанію, за що їм і дякуємо :)Ісландія знаходиться в безпосередній близькості до Полярного кола, а її населення (цілої країни!) приблизно рівне населенню міста Херсона (325 тис), а в столиці (Рейк'явік) проживає більше половини загального населення. Отака цікавинка (як любить казати Анна).. Вулканічні виверження стрясають землю Ісландії приблизно раз на п'ять років. Це як жити на бочці з порохом.. Ласкаво просимо на порохову бочку! Юхууу!

Білети шукали та замовляли стандартно тут, готелі бронювали - тут. Машину взяли напрокат. Бо без машини в Ісландії і ні туди, і ні сюди. Планування  подорожі Андрій взяв на себе і впорався з завданням на відмінно. Він же був і екскурсоводом і суперводієм, який розвертав машину всякими дозволеними і недозволеними способами - все заради того, аби ми могли зловити найкращий ракурс для наших фото ;)

Отож час Х настав! Сонце вже давно сховалося і літак полетів у ніч.. Але ми наздоганяли світанок! Це було так незвично :) А коли прилетіли і вийшли з літака, то врешті на власні очі побачили, які вони на вигляд, оті білі ночі! :) Ну про них я мабуть ще не раз тут буду згадувати). Прилетіли ми в аеропорт Кефлавік. Такий маленький.. малесенький, ну прямо мініатюрний! Люди повмощувалися вздовж стін прямо на підлогу, хто спить, хто дрімає.. Єдине, що мені хотілося на той момент, то тільки простягнути ноги на горизонтальній поверхні і дивитися кольорові сни. Ну добре, можна і без кольорових, лиш би прийняти горизонтальне положення..  В нашому номері першим ділом опустили темні завіси на вікна - зробили собі "правильну" ніч і відключилися).

День перший 

На перший день у нас запланований стандартний маршрут - Золоте кільце Ісландії. Це must see для кожного туриста, що ступив на ісландську землю і себе поважає. 

Національний парк Тінґветлір

Першою нашою точкою є національний парк Тінґветлір (ісл. Þingvellir). По дорозі до нього натрапляємо на цікаве місце, біля якого і зупиняємось - широка рівнина, щедро вкрита пірамідками з каменів. Ісландці вважають, що збудувати невеличку пірамідку з каміння - означає дати життя маленькому тролю, який принесе успіх :) Їдемо далі. І ось ми вже на місці. 


Тінґветлір є одним з найважливіших місць в історії Ісландії. У 930 році тут було засновано Алтинг (ісл. Alþingi), одну з найстарших парлментських установ на світі. 


Якщо трішки зійти з туристичної стежки та видряпатися на високі кам'яні брили, то звідти відкриються чудові краєвиди!


А ще це місце цікаве тим, що тут розходяться континентальні плити Євразії та Америки. Материки розбігаються зі швидкістю приблизно 2 см в рік. 


Отож впродовж декількох хвилин можна перейти з Європи в Америку і навпаки :)
Долина  гейзерів Хаукадалур

А далі ми поїхали в долину Хаукадалур (ісл. Haukadalur) - долину гейзерів. В цій долині знаходиться більше 40 гарячих джерел.


Земля парує.. Пара виривається з надр землі безперервно і систематично..


То тут, то там біжать паруючі струмки - вони вже далеко від своїх витоків, проте ще досі гарячі! Повсюди сюди стоять таблички з застереженням не перевіряти температуру води на дотик, бо найближча лікарня звідси кілометрів за 60 :) Ми повірили на слово)


Litli Geysir - маленький гейзер. Вода в ньому кипить, булькає і піниться.. От вам і безкоштовне джерело енергії.

Символами долини Хаукадалур є гейзери Строккур та Гейсір (великий Гейзер). Перший тішить око спраглих до видовищ туристів кожні 5-10 хвилин, викидаючи в небо струмінь висотою до 20 метрів а от Великий гейзер вивергається лише декілька разів в день, а то і робить перерву в декілька років. То ж побачити його - це справжній успіх для кожного туриста! Забігаючи наперед, скажу, що нам удача не посміхнулася.. Згодом я дізналася цікавий факт: 17-го червня, в національний день Ісландії, влада змушує геологів штучно спровоковувати виверження Великого гейзера! Отак от. Цього ми, нажаль, не врахували, недопланували ;) А ось як виглядає очікування на виверження гейзера Строккур:


А ось і він! Красень!


Гейзери - це справді неймовірне видовище! Стоїш в очікуванні, руки терпнуть, тримаючи фотоапарат напоготові декілька хвилин підряд - все заради того, аби не пропустити такий відповідальний момент :) І ось це стається! Спочатку маленьке озерце починає хвилюватися - вода то втягується всередину, то колихається..  І в один момент починає рости, утворюючи "шапку". За секунду-дві "шапка" вибухає і гейзер вистрілює в небо гарячим струменем! 


На це видовище можна дивитись безконечно довго! І кожного разу - як вперше, бо важко наперед передбачити, коли саме гейзеру заманеться вистрелити та якої форми набути. Ось на цьому фото він нагадує мені обриси молодої панянки в пишному платті :)


Іноді гейзер тішить подвійним вистрілом, іноді затихає на трішки довше, змушуючи нервувати фотографів та відеооператорів ;) А іноді вивергається безформною масою, накриваючи собою нічого не підозрюючих туристів, повернутих до нього спиною :) А іноді тішить довершеністю і досконалістю форм :)


Ніхто не знає, що станеться в майбутньому з долиною гейзерів. Можливо якийсь черговий землетрус знову активізує великого гейзера, можливо появляться і нові гарячі "фонтани", а можливо і навпаки - зникнуть зовсім.. 


Тому поки вони ще діють, спішіть побачити це чудо природи вживу!А тут - гаряче озеро Блезі, знамените кольором своєї води..Вид на Строккур. Захопливо, правда ж?


Гульфосс (Золотий водоспад)

Наступною нашою точкою є Ґульфосс (ісл. Gullfoss) або ж Золотий водоспад - один з найпопулярніших та легкодоступних водоспадів Ісландії. В сонячну погоду тут можна побачити веселку. Еех.. шкода, що фотографії не передають всієї тої неймовірної краси!


Ріка спадає декількома порогами а тоді впадає в глибоку ущелину, утворюючи таким чином неймовірної краси водоспад.


Бризки води розлітаються на велику відстань, а коли ще й вітер долучається до цього дійства, то радіус ураження збільшується в декілька разів. Тому водонепроникний одяг вітається!


А там, на дальньому плані, бачите? Такі маленькі цяточки? Це - люди :) Ну це так, щоб уявити собі масштаби ;)


Ще одне фото з веселкою, не можу втриматися)..


Після довгої прогулянки прокинувся голод і ми вирішили підкріпитися чимось гарячим в кафе поблизу. Ціни? Кхм.. ціни, звісно, бажають кращого.. Але не будемо про сумне ;) Підкріпилися і гайда далі!


Кратерне озеро Керід

Далі ми рухаємося до кратерного озера Керід (ісл. Kerið). Цьому кратеру близько 3 тисяч років! Його глибина становить 55м, ширина - 270×170м.  Завдяки червоній вулканічній породі цей кратер є одним з найбільш впізнаваних кратерів Ісландії.


Я давно мріяла побачити вживу щось схоже, і от моя мрія здійснилася! Це справді захопливо - стоїш на вершечку кратера, за яким вже стрімкий спуск, а глибоко внизу бірюзова гладь води..


То був ще білий день, правда небо, що ще зранку тішило нас безхмарністю, трохи спохмурніло, але нікому і на думку не спадало, що за годинником - то вже вечір :) В Ісландії обов'язково носіть з собою годинника, а то без нього можна легко втратити лік часу, ажде день тут не закінчується ніколи ;)


Тааак! Це був гарний старт! Ісландія подарувала нам чудову погоду, настрій і натхнення для першого знайомства, надіємося, що вона не втратить до нас прихильності і надалі!

Немає коментарів:

Дописати коментар