пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Ірландія: Замок Дангвайр, Дольмен Пулнаброн, Скелі Могера. День Третій.

Я з нетерпінням чекала цього дня, бо сьогодні ми їдемо до скель Могера - одного з найвідоміших визначних місць в Ірландії! Дорога до скель не близька, але нудьгувати не доводиться, бо час від часу за вікном з'являються всякі цікавинки, ми зупиняємося і фотографуємо їх. Для прикладу ось ці руїни невідомого нам замку, повністю вкриті зеленню.  І в цьому вся Ірландія!


Трохи згодом проїжджаємо повз ще одне цікаве місце - замок Дангвайр (англ. Dunguaire Castle, ірл. Dún Guaire) - один з найбільш популярних замків Ірландії. 


В замку проводять костюмовані середньовічні банкети, декламують давні ірландські легенди та грають давню ірландську музику. Цікаво було б потрапити на такий банкет! А ще кажуть, що коли стоїш біля воріт замку і задаєш будь-яке питання, то до кінця дня відповідь на нього обов'язково знайдеться, яким важким не було б питання. Не знаю, не знаю, ми не перевіряли :) 


А ще в Ірландії можна натрапити на симпатичні будиночки, дахи яких вкриті соломою! Ось, власне, саме такий будинок.


Типові ірландські автобуси з Патріками :)


До скель Могера залишається не так вже і багато, але спершу ми маємо відвідати ще одне важливе місце - Буррен. Буррен (ірл. Boireann - кам'янисте місце) - місцевість, вимощена химерними гігантськими плитами з сірого вапняку. Ми наче за лічені хвилини перенеслися в далеку Ісландію!


В Буррене знаходяться десятки мегалітичних могил, найвідомішою з яких є дольмен Пулнаброн (англ. Poulnabrone Dolmen, ірл. Poll na mBrón), що був створений ще в дохристиянські часи. Отож, що ж це за такий чудернацький дольмен Пулнаброн? З ірландської перекладається як "яма нещасть" - портальна гробниця. Ось, власне, і вона. 


Дольмен являє собою тонку вапнякову плиту, що спирається на дві інші вертикальні плити висотою близько двох метрів. Відноситься до неоліту, імовірно від 4200 до 2900 р. до н. е. Тобто він був зведений ще до появи пірамід у Єгипті!


Задовго до кельтів, в Буррене жили древні народи, життя яких цілковито оповите таємницею. Вони залишили сліди своєї культури у вигляді поховань. Під час розкопок було виявлено останки дорослих і дітей, похованих під дольменом.


Дивне і незвичне місце, сюди варто приїхати, на це варто подивитись, по цих плитах варто прогулятися..


А тепер їдемо прямо до скель, вже нікуди не звертаючи. А навколо - все ті ж вапнякові брили. Відчуття того, що ми в Ісландії не покидає мене. 


На суворих ірландських дорогах двом автобусам розминутися не так то просто!


Врешті після довгої дороги ми на місці! Кліф Могер!


Кліф - обрив морського берега, що утворюється під впливом прибою. І під дією прибою кліф поступово відступає в сторону суходолу.


Кліф Могер (ірл. Aillte an Mhothair, англ. Cliffs of Moher) - одне з найвизначніших туристичних місць Ірландії. Його максимальна висота сягає 214 метрів над рівнем моря, а середня - 120 м, протяжність - 8 км. 


Ну і куди ж без селфі на фоні обриву? :)


До скель можна добратися також на човнику. Цікаво було б подивитися на них знизу вгору, але це вже не цього разу.


Насувалися важкі темні хмари, які все норовили пролитися дощем, але щось таки їх стримувало.. Було вітряно. Все це додавало якоїсь такої похмурості і суворості.. Місце, де суходіл обривається, а за ним, доки сягає око, розстилається Атлантичний океан.. 


Ця інформація мало афішується, але кліф Могера має велику популярність у тих, хто вирішив покінчити життя самогубством..
На скелях гніздяться величезна кількість птахів, включаючи також і тупиків, або ж пафінів! І о чудо! Кинувши монетку в оглядовий бінокль, ми таки побачили їх! Пафінів! Тих, яких нам не вдалося зустріти в Ісландії. І хай навіть через бінокль вони виглядали дууже маленькими і ледь помітними, факт залишається фактом - ми таки побачили вживу цих невловимих кумедних пташок :)


Сьогодні був чудовий день! Ірландія не перестає захоплювати та дивувати! А у нас ще стільки всього небаченого попереду!

Прихильники