четвер, 21 квітня 2016 р.

Піза "Сонячна Італія"

Можна поставити у свій безконечний список ще одну галочку - ми на власні очі побачили падаючу вежу. Так так, мова йде про Пізанську вежу. Ту, що все падає-падає і ніяк не впаде :) Кожен чув про неї і бачив, як вона виглядає. Але чи кожен знав, що вона - не просто вежа, а дзвіниця собору? Я от не знала..

Отак стояла б собі вежа прямо і мало хто б цікавився нею. А тут зі своїм нездоровим нахилом стала всесвітньо відомою та загальною улюбленицею. Десятки тисяч туристів приїжджають сюди з єдиною метою - зробити "унікальне" фото підпирання вежі руками-ногами-головою-іншими частинами тіла :)


Приїхали ми до Пізи в другій половині дня. Машину залишили на парковці. Прямо з парковки позаду дерев та будинків на нас дивилася вежа. Ой як добре, - подумала собі я, - парковка практично пуста, мабуть людей не буде багато і до того ж йти далеко не доведеться. Але це мені так тільки здалося. Ми все йшли і йшли, вежа маячила нам спереду, але все ніяк не  хотіла наближалася до нас). Ми заходили в якісь тупикові вулички, повертали назад, обходили їх, заходили в обшарпані дворики..


І в кінці кінців ми таки дісталися до своєї цілі! Вежа завжди здавалась мені здоровенною! А насправді вона виявилася набагато меншою, аніж я очікувала. І так, вона справді красива!Газони довкола вежі щедро всіяні людьми, які то лежать, то сидять собі групками. І всім байдуже, що на газони заходити заборонено :) Тепер трохи корисної інформації. Висота вежі становить 56 метрів, діаметр - 15 метрів. На вершину вежі ведуть 294 сходинки. А ще кажуть, що Галілей використовував вежу для своїх експериментів. 


Ну і куди ж без без стандартних фото на фоні вежі та її підпирання пальчиком? ;)


Як вже було сказано вище, вежа - це дзвіниця Собору Санта Марія Ассунта або просто Пізанського собору (італ. Il duomo di Santa Maria Assunta). А от і сам собор


А поруч знаходиться ще одна дуже цікава споруда - Пізанський баптистерій Святого Івана (італ. Battistero di San Giovanni), збудований з мармуру. Баптистерій (лат. baptisterium) - прибудова до храму або окрема будівля, призначена для здійснення хрещення. 

Що цікаво, баптистерій збудований на тому самому нестабільному піску, що і вежа, і теж в невеликій мірі нахиляється.


Капітолійська вовчиця, що за легендою вигодовувала близнюків Ромула і Рема, які заснували Рим.


Для вбереження вежі від падіння було витрачено декілька мільйонів євро. Кут відхилення вдалося суттєво зменшити. Тепер вежі прогнозують міцне здоров'я ще зо два століття.


Ну що ж, ми оглянули всі найважливіші визначні споруди Пізи. Можна рухатись далі :) А далі на нас чекатиме неймовірна Флоренція!

Попереднє: Ріомаджоре                                  Наступне: Флоренція

Прихильники