вівторок, 12 квітня 2016 р.

Ватикан. "Сонячна Італія"

Держава-Місто Ватикан (лат. Status Civitatis Vaticanae, італ. Stato della Città del Vaticano) - резиденція Папи Римського, територія Святійшого Престолу, центрального органу Католицької Церкви. Погодьтеся, важко сприймати територію площею 0,44 км. кв. з вісьмома стами жителями як окрему державу!  Але факт залишається фактом - це вам не Італія вже, а окрема незалежна країна, найменша у світі! Що цікаво, офіційною мовою є латинська - мертва мова.

Спитаєте, як потрапити до Ватикану? А дуже просто: гуляєте собі по Італії та й гуляєте, а потім робите пару кроків - і ви вже в іншій країні - у Ватикані. У Ватикані варто зробити дві речі: оглянути ватиканські музеї Musei Vaticani та Собор Святого Петра. 

Найважливіша порада щодо музею. Якщо ви не хочете вмерти на сонці прямо в живій черзі, то не полінуйтеся - замовте білети заздалегідь онлайн! Ми так і зробили і ні на секунду не пожаліли про додаткові 2Є до ціни білета. Це збереже вам здоров'я, час та нерви. Бо чергу до музею словами не описати. А з нашими онлайн квитками вже за хвилин 10 ми обігнали всю чергу, обміняли роздруківки на справжні квитки, пройшли турнікети та розпочали огляд музею.

Двір Соснової Шишки (італ. Cortile Della Pigna). Чому саме Шишки? Бо на дальньому плані знаходиться незвичний експонат - фонтан у вигляді гігантської соснової шишки - древній символ життя. Звідси і така чудернацька назва. На передньому плані знаходиться велика рухома бронзова скульптура "сфера всередині сфери" (італ. Sfera con sfera), що символізує Землю, оточену Всесвітом. 


А далі потрапляємо у музей Піо-Климента - один із музеїв Ватикану в палаці Бельведер. Музей заснований з метою зберігання відомих грецьких і римських творів мистецтва.
Великий палець правої ноги.. Хотілось би побачити всю скульптуру.. Скільки ж метрів у висоту вона сягала, якщо лише палець ноги такого розміру?


Статуя Геркулеса з позолоченої бронзи. 


Торс Бельведерський - одна з найвідоміших скульптур Ватикану


Мозаїка в залі Грецького Хреста


Чаша імператора Нейрона вагою близько 20 тонн.


Галерея географічних карт


Гобелени на біблійні сюжети  - величезні полотна із шовку, вишиті вручну.."Собеський під Віднем" (Ян Матейко)


І все це було намальовано вручну людиною. Просто в голові не вкладається такий розмах і масштаби!


Лабіринти коридорів врешті привели нас до однієї із перлин Ватикану - до легендарної Сікстинської капели (італ. Capella sistina) - папської каплиці, спорудженої на замовлення папи Сікста IV, прикрашеної роботами Мікеланджело. В капелі проходять Конклави - обрання папи.

Нажаль, після огляду капели у мене не залишилося бодай якихось позитивних відчуттів. У вирі єдиного потоку людей ми потрапили в приміщення. Наглядачі та охоронці гаркали, що фотографувати заборонено, але це мало кого зупиняло - то тут, то там клацали фотоапарати, а те клацання супроводжувалося роздратованим огризанням охорони. З задертими вгору головами, ми зробили повний круг, так толком нічого детально не розгледівши. Хвиля людей, що так легко занесла нас всередину, так само легко і винесла нас звідти. Вже поза межами капели я спитала себе, а що, власне, це було? Шкода трохи.. Ну що ж, не вдалося розгледіти на живо, то знимка з Вікі мені в поміч :)


Зображення, яке байдуже де, байдуже на чому, байдуже коли і за яких обставин, але бачив кожен. "Створення Адама" крупним планом (дякую, Вікі, за фото). Якщо уважно придивитися, то права частина зображення за обрисами та формою нагадує мозок.. Є над чим задуматися..
Історичний музей. Тут знаходиться колекція експонатів, пов'язаних з історією Ватикану: карети, сідла, автомобілі пап, прапори, предмети повсякденного та святкового вжитку, документи про нині не існуючі церемонії і посади.. 
Врешті спускаємося по довгих завитках-сходах до виходу. Вид зверху. 


Спустилися. Вид знизу :) Ох і насиченою виявилася наша прогулянка по музеях! А для детального огляду мабуть і декількох днів не стане!


А далі прямуємо на площу Святого Петра. Якщо ти вже у Ватикані, то ти просто зобов'язаний відвідати Собор Святого Петра - символ Ватикану та найбільшу святиню католицького світу. Але але але.. черги.. черги ніхто не відміняв.. Черга довжиною у вічність. Черга довжиною в периметр площі перед храмом. А площа то яка величезна! А сонце як смалить.. Пекельне сонце смалить немилосердно. Вмовляти довелося довго, але таки вдалося і Андрій погодився вистояти цю чергу. Андрій, якщо ти зараз читаєш ці рядки, то знай, я тобі дуже за це вдячна! :)


Собор Святого Петра (італ. Basilica di San Pietro, лат. Basilica Sancti Petri; також Базиліка Святого Петра) - католицький храм, найбільша споруда Ватикану та найбільша християнська церква у світі. 


Розморені сонцем, ми занурилися у приємну прохолоду собору. Не зважаючи на колосальну кількість туристів, всередині ця кількість зовсім не відчувалася, не було жодної тисняви чи інших незручностей - собор справді величезний!


Будівництво цього собору тривало 120 років - перший камінь було закладено 18 квітня 1506 року, а посвячення відбулося у 1626 р. Таким чином, спорудження собору тривало за правління дев'ятнадцяти пап римських.


Собор зведено на місці, де було розіп'ято та поховано Апостола Петра.


Я б хотіла потрапити сюди на відправу.. Це було б просто неймовірно!


На виході з Собору фотографую знамениту швейцарську гвардію - особисту охорону Папи Римського. 


Пошта Ватикану. Ми навіть хотіли надіслати листівку в Україну, але коли побачили чергову чергу навіть на пошті... Достатньо, своє сьогодні ми вже відстояли :)


Було трохи дивно і незвично, востаннє оглянулися на Ватикан і пішли собі гуляти в Рим..

<<Попереднє: Рим (Італія)                                                                                          

Немає коментарів:

Дописати коментар