вівторок, 21 липня 2015 р.

Варшава (Польща): Галопом по Балтії і навіть трохи більше..

В запасі з собою у нас є машина, навігатор та бажання відвідати п'ять країн: Польщу - Литву, Латвію, Естонію та Фінляндію.. На все про все у нашому розпорядженні є десять днів. І близько 4 тис. кілометрів дороги. Поїхали!

Довгий та доволі втомливий переїзд через Австрію та Чехію - і ми в Польщі. Ще трохи дороги і от вона - Варшава! Якось так сталося, що до цієї поїздки ми особливо не готувалися. Для Варшави не було у нас навіть приблизного плану-уявлення куди йти, що дивитися і тому подібне.. Отож знайшли автостоянку, залишили там машину, вийшли на вулицю, повернулися назад в машину за куртками, бо було якось захолодно як на середину літа, знову закрили машину і нарешті оглянулись довкола. Як часто і буває, перше, що кидається в очі в новому місті задає тон і настрій дню. Отож перше, що ми побачили у Варшаві, був палац культури і науки.

Палац культури і науки (пол. Pałac Kultury i Nauki) (колишній Палац культури і науки ім. Йосипа Сталіна) - найвищий хмарочос у Польщі, побудований в змішаних стилях архітектурного арт-деко, соціалістичного реалізму та польського історизму. Згідно з тогочасною радянською архітектурною термінологією палац повинен був бути "народним за формою та соціалістичним по суті". Якось так і вийшло. Але як би там не було, а виглядає доволі так монументально..


Поблизу палацу знаходиться парк з розлогими деревами,  в тіні яких можна сидіти і думати про вічне). Також тут знаходиться і пам'ятник Янушу Корчаку (Pomnik Janusza Korczaka) - пам'ятник директору єврейського притулку для сиріт, який в 1942 році разом зі своїми вихованцями був вивезений і вбитий в гітлерівському концтаборі смерті.


А трохи подалі контрастне хмарочосове містечко, серед споруд якого знаходиться і один з найвищих готелів Європи - готель InterContinental, а також варшавський фінансовий центр - Warsaw Financial Center.. 


Випадково натрапляємо на інформаційний центр, там знаходимо собі карту міста, згідно якої орієнтуємося на місцевості та починаємо неспішно рухатись назустріч невідомому.. Приходимо до Пам'ятника Варшавському Повстанню (пол. Pomnik Powstania Warszawskiego) - пам'ятника боротьби проти Третього Рейху з метою звільнення Варшави і відновлення некомуністичної Польщі.


За 63 дні повстання загинули 10 тисяч повстанців Армії Крайової, 7 000 зникли безвісти. Варшавське повстання 1944 року стало для поляків символом мужності та рішучості в боротьбі за незалежність.


Варшавський барбакан (пол. Warszawski Barbakan) - елемент пізньосередньовічних фортифікацій, призначений для захисту підступів до міських брам. 


Пройшовши через ворота барбакана, переносимося з Нового міста в Старе.. 


Саме тут, в Старому місті, знаходиться серце Варшави - те найцінніше і найважливіше, заради чого ми і приїхали сюди..


Незважаючи на те, що після війни Варшава була зруйнована практично вщент, її відбудували, причепурили і тепер вона тішить око своїми вуличками, симпатичними кольоровими будиночками, пам'ятниками..


Одним з найвідоміших пам'ятників Варшави є Русалка з мечем та щитом в руках - символ та охоронець міста. 


На головній площі безліч різноманітних кафе, сувенірних крамничок чи просто вуличних акторів.. Оцей жовто блакитний красень-актор сподобався мені найбільше :)
Могила Невідомого Солдата - могила-пам'ятник усім, хто поклав своє життя, за Батьківщину-Польщу. Прах, що знаходиться в могилі, урочисто привезли з львівського "Цвинтаря Орлят". 


Біля могили вдень та вночі вартує сторожа..


Пам'ятник Миколі Коперніку.


"Український світ" ("Ukraiński Świat") у Варшаві. Тут надають допомогу громадянам України, що перебувають у Польщі: інформування, консультації, психологічна підтримка. А також просувають українську культуру. 


Одною з найголовніших і найдовших вулиць Варшави є Єрусалимські Алеї (пол. Aleje Jerozolimskie). А однією з найстаріших вулиць є вулиця Нови Свят (пол. ulica Nowy Świat). А на їх збігу стоїть.. пальма. Штучна. Дивна, незрозуміла і (як на мене) трохи недоречна. Але схоже на те, що вона вже стала новим символом міста.


І, насамкінець, позитивна паркінгова багатоповерхівка.


В моїй уяві Варшава вимальовувалася дещо іншою. Мабуть я очікувала від неї трішки більшого.. Подивимось, як буде далі ;) А далі рухаємося до Вільнюса..

Прихильники