неділя, 11 травня 2014 р.

Австрійська Національна Бібліотека (Österreichische Nationalbibliothek)

Niederösterreich-CARD дає можливість безкоштовно відвідати відразу чотири музеї за одним вхідним квитком, що є дійсним впродовж тижня, а саме: Австрійську національну бібліотеку, Музей папірусу, Музей глобусів та Музей Есперанто. Ціна без карточки становить12 €.

Австрійська національна бібліотека

Австрійська національна бібліотека (Österreichische Nationalbibliothek) є найбільшою бібліотекою в Австрії та однією з найкрасивіших історичних бібліотек у світі. Знаходиться вона у Відні в палаці Гофбург (Hofburg) - колишній імператорській резиденції. 


Заходимо всередину Гофбургу і опиняємось у просто фантастичному приміщенні. До нас відразу підходить працівник музею, перевіряє квитки, дає листочок з основною інформацією, просить дотримуватися тиші. Та це лишнє, бо приміщення настільки атмосферне, що язик сам не повернеться, щоби видати необачний голосний звук, боячись сколихнути тишу громовим відлунням, яке пронесеться під куполом і розіб'ється об мармурові плити. Питаю пошепки, чи можна тут фотографувати. На моє превелике здивування чую відповідь: "так, тільки без спалаху". Не очікувано, приємна несподіванка! Отож, ми всередині!


За розпорядженням Карла VI в Гофбурзі розпочалось будівництво окремого приміщення під імператорську бібліотеку. Будівництво центрального парадного залу (Prunksaal) розпочалося у 1723 році і було закінчено в 1726.


В центрі залу стоїть статуя Карла VI.


В бібліотеці знаходиться більше 7,5 мільйонів примірників книг, 180 тисяч папірусів! А також старовинні і рідкісні книги, колекції друкованих документів, рукописів, колекція папірусів, портретів, глобусів і карт, фотографій, автографів, плакатів, музична і театральна колекції. Також тут знаходиться велика кількість українських видань.


Так-так, все це - книги! Нескінченні ряди книг на нескінченних полицях і височенні залізні сходи. Скільки історії, науки і мудрості знаходиться тут, на сотнях мільйонів сторінках! 

Тут знаходяться і чотири глобуси Вінченцо Марії КоронелліБібліотека мені сподобалась! Відвідати однозначно варто! 

Прихильники