вівторок, 12 жовтня 2010 р.

Хижаки / Predators (2010)

Подивилась сьогодні фільм Хижаки. Якось так склалося, що ні попередніх "Хижаків", ні "Чужих", ні "Чужих проти Хижаків" я не бачила. І це викликало щире здивування: як не бачила? Хижаків всі бачили! :) Тому мені швидко зробили короткий екскурс у всі попередні частини: хто там прти кого, ху із ху і т д.

Я не розбираюся у всяких там тонкощах, деталях і нюансах в яких розбираються відомі критики фільмів. Тому  буду напевне дуже суб`єктивною і судитиму за власними вподобаннями як кожен пересічний глядач.  А сучасного глядача то все важче і важче стає чимось здивувати та заінтригувати.. Сучасному глядачеві подавай щось ого-го! Але про все попорядку.

Сюжет далеко не новий.. Чужа планета, всякі монстри..  Літаючі кораблі.. Непристойно часто появляється якесь дежа вю.. десь я вже щось подібне чула, десь я вже щось подібне бачила..

Фільм починається з того, як на землю падають напівпритомні парашутисти. Тільки зводяться на ноги і вже хочуть перемочити одне одного. Але головний парашутист (він же головний герой) проявляє ознаки лідера та назбирує по цілому лісу (а попадали вони з неба, власне, у якийсь дивний ліс) собі подібних парашутистів. 

Коли вони виходять з лісу і їхній кругозір розширюється і вони мають змогу подивитись на небо, то не вірять своїм очам: вгорі над ними невідомі планети і стає очевидно, що вони не на Землі.. І тут дуже доречно звучить репліка "нам потрібен новий план" :) 

Зразу кидається в очі відсутність фантазії авторів.. Планета Хижаків, ну могли ж її зробити якоюсь хижішою чи то що.. Ліс, водоспад, каміння, кисень, практично ніяких відмінностей між хижацькою планетою і Землею. Ну крім всяких м`язистих ікластих собак-монстрів, жучків та, власне, самих Хижаків, а ну і одного єдиного виду рослин з паралітичними властивостями.. Ось вам і вся відмінність.. Мимоволі "Аватар" згадується.. Ось там то на природі не схалявили)

В чому суть того всього? А в тому, що то монстрики так розважаються.. Привозять собі з інших планет людей і влаштовують на них полювання для розваг. І вибирають вони (Пилу вам не нагадує?) сильних та спритних жорстоких вбивць, які багато зла натворили і дров наламали на Землі. Щоб веселіше було.. 

Потішив Морфеус з Матриці, дуже переконливо зіграв шизофреніка :) Також варто сказати, що фільм доволі передбачуваний. Не треба бути екстрасенсом, щоб вже всередині фільму зрозуміти якою буде кінцівка: всі загинуть, виживуть тільки головний чувачок та єдина жінка з їхньої новоспеченої команди і що їхнє вороже ставдення та недовіра згодом переростуть в любов. Погодьтеся, можна було не використовувати таку стандартну схему.. Від фільмів хочеться чогось неочікуваного, якихось неймовірних поворотів сюжетів, а не тільки гарної графіки та якісних спецефектів. Середній фільм, немає нічого надзвичайного, але і поганим назвати його теж не можна, просто ще один черговий фантастичний бойовичок з монстрами. Було декілька кадрів від яких мимоволі здригаєшся, одним з таких був момент виривання Хижаком черепа разом з хребтом з тіла людини.. Бррр... 

Ну і вже далеко не новий "відкритий фінал": герої перемогли головних хижаків, але тут розпочався новий сезон полювання і вони дивляться, як нові парашути з монстрами плавно спускаються до них.. Так що, думаю, продовження не за горами :)

П.С. А музика вкінці ідеально відповідає настрою картини :))

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прихильники