вівторок, 30 квітня 2013 р.

Замки Ліхтенштейн та Вільдег, Австрія

Гарна штука навігатор - і в потрібну точку заведе, і прокладе до неї найкоротший шлях  і навіть підкаже цікаві і корисні місця поблизу, наприклад парковки чи заправки, або ж палаци, замки, храми чи інші визначні місця. І це дуже зручно. Отак, скориставшись можливістю навігатора, ми і знайшли замок Ліхтенштейн, який по відстані знаходився найближче до нас. А приїхавши до замку, ще раз скористалися навігатором, який направив нас до наступного найближчого замку Вільдег (Wildegg). Детальні координати тут. Це було цікаво, оскільки ми не знали наперед куди приїдемо і що саме там побачимо, в нас був лише маршрут, відстань і кінцева точка. Так ми і започаткували для себе новий спосіб подорожей під кодовою назвою "від найближчої точки до найближчої" :)


Замок Ліхтенштейн (Burg Liechtenstein)

Замок Ліхтенштейн (Burg Liechtenstein) знаходиться біля Марія Енцерсдорф в Нижній Австрії (Maria Enzersdorf in Niederösterreich). Координати на карті ось тут. Це близько 22 км. від Відня. Отож сіли і поїхали. Замок помітили ще здалеку. Ось, власне, і він


Машину залишили на парковці. Хоч від неї до самого замку ще і був добрячий відрізок дороги, вирішили ближче не під'їжджати, бо погода була просто чудова, навколо все зеленіло, цвіло і пахло, сприяючи тим самим пішохідній прогулянці :)


Важко передати словами всю оту радість і задоволення, коли вириваєшся з шумного міста на природу, де дихається легко і вільно на повні груди, де цвітуть квіти і співають птахи.. 


Підходимо ближче. На галявині поблизу замку багато людей. Деякі валяються на килимках, інші грають в якісь ігри, діти катаються на велосипедах, бігають і радісно щось викрикують. Пізніше, з причепленого на дереві оголошення, ми дізналися, що це був організований такий собі масовий пікнік, на який міг прийти кожен бажаючий, попередньо зареєструвавшись.Сам замок насправді є дуже цікавим і з кожної своєї сторони виглядає зовсім по різному!
Крім птахів тут водяться ще і білки, за якими буває досить цікаво поспостерігати).


А тут ми. Всередину замку ми не потрапили, хоча це і не було нашою ціллю.


Ще трохи прогулялися і повернулися назад до машини. Включили навігатор і знайшли наступну найближчу до нас нову точку, а саме - замок Вільдег.

Замок Вільдег (Burg Wildegg)

До кінцевої точки залишався кілометр-два, але нічого не вказувало на те, що десь тут має бути замок. А коли ми заїхали на парковку школи з верхової їзди, ми засумнівалися, чи не помилився часом цього разу наш навігатор? Ні, не помилився таки. Вийшовши з машини і пройшовши трохи вперед, з-за дерев, які до того заступали собою все, на горі ми побачили верхівку споруди. Це був він, наш замок. Дорога до нього пролягала через приватну територію школи. В конюшнях перегукувалися між собою коні :)


Молодий руденький коник зацікавлено проводжав нас поглядом своїх великих розумних очей. Симпатяга :)


Піднімалися вгору крутою дорогою. І ось ми на місці. Замок був побудований на скелі між 1136 - 1188 роками. Зараз він явно не належить до основних туристичних точок, там немає туристів, сувенірних магазинчиків і будок з ковбасками і пивом, зате там можна спокійно прогулятися і подихати свіжим повітрям :)
Коли ми спустилися з гори, сонце почало вже активно хилитись до заходу. Часу на нову "точку" вже не залишалось, то ж ми сіли в машину, з'їли по яблуку і поїхали додому. Гарний був день!

Прихильники