пʼятниця, 19 жовтня 2012 р.

Брюссель

Ще вчора вночі ми гуляли нічним Амстердамом, сьогодні ж трясемося від холоду в Брюсселі, а вже завтра заляжемо на дно в Брюгге :) Отакий у нас насичений план. Але давайте про все попорядку.


Отже, автобус привіз нас, ще сонних, в Брюссель на вокзал. Розплатою за сон в теплому автобусі був дикий холод на вулиці, який пронизував до кісток і від якого цокотали зуби. Ми досить довго відігрівали свої промерзлі нутрощі гарячим шоколадом, поки відчуття тепла не прийшло в норму :) Знайомство з Брюсселем вирішили починати з одного із головних символів столиці - Атоміуму. Чесно кажучи, вражає. Дев'ять атомів, збільшених у 165 мільярдів разів!


За гарної сонячної погоди розглядати Атоміум взагалі одне суцільне задоволення!


Приємно так далеко від дому знайти щось знайоме, близьке і рідне! Хай то навіть буде звичайний надпис ;)


Ззовні символ Брюсселю виглядає ефектно, всередині ж - не менше! Кімнати-атоми з'єднані між собою трубами-ескалаторами,


Піднімаючись по яких, можна заглянути в ілюмінатор і відчути себе космонавтом :)З оглядової площадки відкривається гарний вид на місто, а зокрема і на парк мініатюр "Міні Європа", який ми вирішили оглянути більш детально.

Парк "Міні Європа"

Це щось просто неймовірне! Настільки детально пророблена кожна деталь, кожна дрібниця! Практично біля кожного експонату є "кнопка", натиснувши яку можуть відбуватися різні дії. Наприклад, може заграти гімн тої країни, до якої відноситься даний експонат, або ж кнопка приведе в рух міні-автомобілі на "вулицях" чи міні-кораблі в водоймах. Або ж навіть спричинить сейсмічні поштовхи від виверження Везувію!


І не важливо скільки кому років, чи ти школяр, чи дорослий дядько - всі як один з захопленням тиснули на кнопки і чекали якихось спецефектів! :) А от і головна площа Брюсселю, яку ми (забігаючи наперед) побачимо вже затемна


Черевички. Не знаю, що вони символізують чи означають (треба буде нагуглити), але в Брюсселі і Амстердамі вони дуже популярні..Лондон


Підводний тунель, що з'єднує Велику Британію та Францію


Іспанія


Італія, Венеція


Берлінська стіна


Акрополь, Греція та ще багато багато іншого


Вихід з парку завів нас у приміщення, в якому можна було грати в цікаві інтелектуальні ігри. На фото нижче ми намагаємося зрозуміти правила одної з ігор. На нас падають ноти і невідомо, чи ми їх маємо ловити чи що з ними робити? :) Незрозуміло, проте весело :)


Ми явно не очікували, що "Міні Європа" забере стільки часу і сил! Пів дня як вітром здуло, а міста, як такого, ми ще навіть не бачили. Це треба було негайно виправляти. Залишивши речі в готелі і трохи відпочивши (читай розлінившись) ми випливли (так буде мабуть найточніше) на автопілоті в місто. До центру йти було хвилин зо 25, то ж ми, нога поза ногу, поплентались пішки, оглядаючи місцевість довкола. Перше, що кинулося в очі, то це кульки зі сміттям, які валялися просто на вулиці.. А ще люди.. Після амстердамських радісних і усміхнених обличь, тут всі виглядали якимись дуже похмурими, настороженими і підозрілими, дивилися якось так "з-під лоба". Неприємне було відчуття. Якось так відразу захотілося перевірити чи в надійному місці лежать документи і гроші). Та все ж, спишемо це на невдалий час/невдале місце/магнітні бурі чи будь що інше :)


Так крок за кроком ми попали в центр міста. Із-за натовпу туристів (російськомовних) я навіть не зразу помітила його.. Хлопчика. І це він всесвітньовідомий? "Ндаааа.." - подумала я собі. А він тут, між іншим, суперпопулярний! Вітрини магазинів так і вгинаються від статуеток-шоколадок-штопорів у вигляді хлопчика..


Далі ми потрапили на головну площу міста Гран Плас.На площі відбувався якийсь концерт і було дуже людно


Далі ми пішли до церкви, дуже схожої на Собор Паризької Богоматері, прогулялися по тихому парку, відпочили трохи на лавочках і повернулися назад в шумний центр


Тут ми вперше спробували бельгійські вафлі - та ще смакота! І не треба їх псувати жодними начинками, вони і без того - сама досконалість! :) Такі мякі, теплі, ніжні і солодкі.. мррр.. аж зараз захотілося ще :) Тільки загляньте в оці широко відкриті очі і ви зрозумієте, яке це задоволення гризти брюссельську вафельку ;)


А на вітринах ще повно солодощів, які приковують до себе погляд..


А потім пішди в піцерію супершвидкого обслуговування, де нам спочатку принесли не той чек, потім офіціант неправильно порахував здачу, потім виявилося, що він взагалі заплутався, повернув нам всі гроші і попросив почати розрахунок спочатку. При цьому він постійно вибачався, червонів, врешті, розрахувавшись з нами, ще раз вибачився і побажав гарного вечора :) Досить кумедно було. Сіли на метро і поїхали в готель з надією добряче виспатися, бо вже зранку треба було йти зустрічати на вокзал Марту і Дмитра. А що до Брюсселю, то якось не вразив він мене, шкода :(

Прихильники