четвер, 23 грудня 2010 р.

Кам'янець-Подільський (07.03.2010 р.)

Є така гарна туристична організація "Відвідай" разом з якою нам вдалося побувати в різних куточках України, побачити на власні очі чудові архітектурні та природні  пам'ятки, дізнатися багато нового, цікавого і пізнавального. Наша мандрівка відбулась 7-8 березня 2010р. Наша екскурсійна група зібралась, за традицією, біля Порохової Вежі, Юрко Пирч зробив перекличку, після якої ми всі повсідалися в мікроавтобус, який і повіз нас у незвідані ще нами краї :)

Їхали ми довго.. І от ми приїхали. На нас вже чекав екскурсовод Володимир Іванович Солоп. Зразу хочеться висловити подяку за чудову екскурсію. Навіть неозброєним оком помітно, що пан Володимир - людина, яка справді любить свою роботу! Його розповіді не були стандартними завченими фразами, то була жива розповідь людини про захоплення своїм рідним містом. Забігаючи наперед скажу, що це був найкращий екскурсовод нашої мандрівки, за що йому честь і хвала :)


Колоритний Володимир Іванович :)

 Новопланівський міст 

Пишучи про Кам'янець - Подільський не можна не згадати про Новопланівський міст. Він є чи не найвищим мостом в Україні. Він єднає Старе місто з Новим. Цей міст, перекинутий через величезний яр з однієї скелі на іншу, є видатною спорудою міста.Стоячи на семи опорах-биках, він ніби вріс у скелі берегів на висоті 50 метрів Проте в нього не найкраща репутація.. Її створили самогубці, стрибаючи з моста, зводячи рахунки з життям. Вижити після такого падіння, мабуть, просто нереально...
Новопланівський міст
На мості висить багато колодок з надписаними на них іменами. Вважається, що доки висітиме колодка, доти закохані будуть разом :)
Новопланівський міст
Карта міста. Дуже зручно і наглядно для туристів.
Карта міста

Як видно з карти, місто має дуже цікаву форму у вигляді букви омега.  Таке собі місто-острів, що омивається річкою Смотрич. Скелястий каньйон річки Смотрич у Кам’янці-Подільському має довжину понад 9 км, середню висоту 40 м і площу близько 80 км2. 
Насправді, справляє враження!..
Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла.  

Споруда входить до Сімох чудес Кам'янця-Подільського. Архітектурний ансамбль Костелу святих Апостолів Петра і Павла включає в себе: власне костел, дзвіницю, тріумфальну арку та мінарет. Містить риси архітектури ренесансу, бароко, неоготики.

Тріумфальна арка костелу (1871 р.)


Дзвіниця, костел та мінарет:


Вежа-мінарет 
Де ще можна побачити мусульманський мінарет зі скульптурою Богородиці? Парадоксальне поєднання - пам'ять про 27-літнє правління турків у Кам'янці (1672-1699). Стіни мінарету зроблені з каменю, всередині 136 сходинок, висота - 40 метрів. Скульптура Мадонни, встановлена на верхівку мінарету після вигнання турків у 1756 році, у стилі бароко, заввишки 4,5 метри, виготовлена зі сплаву міді та срібла.
Вежа-мінарет
Всередині костелу..
Всередині костелу надзвичайно гарно, атмосфера в ньому велична і спокійна.. Недалеко біля входу зберігається надгробок 21-літньої Лаури Пшездецької. Після невдалої кінної прогулянки дівчина зламала хребет. Вона довго хворіла, а згодом померла.

Засмучені батьки замовили пам'ятник. За два роки майстер створив з мармуру шедевр: дівчина лежить, як жива, але скорботний ангел погасив факел життя, книга назавжди відкрита на двадцять першій сторінці.

Зроблено просто бездоганно! Так тонко виконані риси обличчя, що, дивлячись на нього, здається що дівчина от - от відкриє очі, прокинеться зі сну.. Всі скульптури дихають легкістю, незважаючи на вагу в сотні кілограмів.. Здається, що шовкове простирадло от-от сповзе на підлогу.. Але ж ні, воно навічно застигло в мармурі..


Уздовж стін у вівтарній частині - крісла каноніків (помічників біскупа), праворуч від вівтаря - крісло (або трон) біскупа.
Єпископа М.Дембровського поховано в криптах костелу, а от його серце знаходиться в урні в прикрашеній позолоченим різьбленням ніші біля входу до каплиці Пресвятих таїнств, як і серце ще одного єпископа А.Маковецького.Спочатку серця були розміром з кулак дорослого чоловіка, зараз, кажуть, зсохлися від часу і є за розмірами не більші, аніж ніготь на великому пальці.

Марія.. Вгорі над Нею є маленьке віконечко з кольоровим склом, яке поставлене таким чином, що сонячні промені, проходячи крізь нього, заломлюються, утворюючий ореол над головою..

 Орган. Внизу жінки прибирають храм. Вони не надто люблять туристів, то ж краще їх лишній раз не нервувати :)
 Біля костелу
Перед головним входом костелу стоїть пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II (2007 р.)
Внизу пам'ятника надпис "Totus Tuus" (цілковито Твій).
Пам'ятник у вигляді стовбура дерева з обрубаним гіллям присвячено полковнику польської артилерії Єжи Володієвському, командувачу захисників Кам'янецької фортеці під час штурму міста турецькими військами у серпні 1672 р. Єжи Володієвський загинув із 600 захисниками внаслідок вибуху порохових запасів у підземеллі фортечної башти. Біля підніжжя пам'ятника на кам'яному ядрі, знайденому в Старій фортеці, висічено девіз Єжи Володієвського (з лат. мови означає): "Головне - свобода!".

«Christus vincit» (Христос перемагає)


З подвір'я костелу веде невелика хвіртка св. Яцека біля пам'ятника Іоанну Павлу II. Над хвірткою - скульптура янголятка та напис латиною: "Пам'ятаймо звичаї предків".Монастир Святої Трійці


Тринітарський костел
Католицький костел ордену Тринітаріїв (з лат. - св. Трійці), зведений на поч. XVIII ст. У радянські часи, цей храм був тюрмою НКВС та архівосховищем. Сьогодні це діюча греко-католицька церква св. Йосафата.

Кам'янець-Подільська фортеця

І от нарешті ми підходимо до неї, кам'янець-подільської фортеці! І наче поринаємо у середньовіччя.. Неймовірно, неперевершено! Не передати словами тих відчуттів, які охоплюють тебе серед кам'яних стін та мурів. Там панує особлива таємнича атмосфера.. Скільки таємниць бачили і чули ці стіни.. Туди варто поїхати.
Ось вона, фортеця у всій своїй красі!
Особливу увагу хочеться приділити Замковому (Турецькому) мосту, зображеному на фото. Замковий міст є одним з семи чудес міста, пам'ятка архітектури національного значення. Він сполучає  Старе місто, розташоване на півострові у петлі річки Смотрич, із фортецею на мисі.
Припускають, що міст збудували римляни на початку II століття. Міст включено до "Книги рекордів України" як найстаріший. Цей міст є унікальний ще тим, що він сполучає своїми кінцями один берег. Ось так :)

Трохи історій та легенд..
  • За однією з версій, на Замковому мості було страчено сина Богдана Хмельницького - Юрія.
  • Існує легенда, що під мостом в річці захована золота карета. Навіть велись реальні спроби відшукати її, в результаті чого було лише потрачено купу грошей :)

Через місто протікає річка Смотрич, що створює скалистим каньйоном свого русла омега-подібну петлю. На території утвореного каньйоном півострова знаходиться Старе Місто - стародавній історико-культурний комплекс. Старе місто складається із старовинних архітектурних побудов, які відображають культури народів, що проживали тут в різні часи.
Кафе-ресторан "Під Брамою"
При вході гостей зустрічає кам'яна глина з місцевим Ескалібуром. За легендою, хто витягне меч з каменя — правитиме містом. Мені витягти меча так і не вдалося ;)

В'язниця, в якій довгий час тримали Устима Кармелюка. За легендою, йому вдалося зробити просто неймовірну річ - втекти з тюрми і спуститися з мурів за допомогою.. мотузки, яку він сплів з.. носових хусточок, які залишали йому тисячі найбагатших та найкрасивіших жінок міста..
А от і сам Кармелюк. Одні вважають його національним героєм, інші ж аналогом рекету 90-х.  А істина насправді десь поруч :) Залізні брама оберігає Кармелюка від орди бажаючих пообніматися та пофотографуватися :)Колодязь у фортеці
Очевидно, що колодязь у фортеці є життєво необхідним, особливо під час облоги. Всередині однієї з башт Старої фортеці — Новій Східній (Чорній) — знаходиться такий колодязь, глибина якого становить 40 метрів.

Діставати воду з колодязя потрібно було за допомогою ось такого колеса.. Розміри колеса, м'яко кажучи, вражають. Відчуваєш себе білкою в колесі :)

Підйомне колесо
Вхід в підземелля, де колись знаходилося приміщення для тортур.. Там були і відповідні знаряддя.. і скелет, який "оживав" і страшив відвідувачів, але то все чомусь позабирали.. а всередині навіть не провели світла.."Мешканці" фортеці

 

Кам'янець-Подільські Стоунхеджі :)
А насправді оті 7 каменів символізують 7 народностей, які проживали в місті, а велике кам'яне коло уособлює жорна, таким чином, всі народності ніби перемелювалися на цих жорнах і являли собою власне населення Кам'янця А це міська ратуша, коли починає вечоріти і коли вже добре так звечоріло :)
На першому поверсі ратуші знаходиться симпатичне кафе з однойменною назвою "Ратуша". В ньому ми відігрівалися від холоду :) Такий собі середньовічний ресторанчик.. дуже гарно, спокійно і затишно.


 Залізний підтримувач порядку :)

 Ринва, по якій стікає дощова вода з дахів, зроблена у вигляді залізного дракона.

 А щодо самого будинку, то це пам'ятка архітектури 17 століття — будинок руського магістрату. Нині тут розміщується дирекція НІАЗ «Кам'янець»
З особливих причин цей дракончик запам'ятається назавжди ;)

На цьому закінчився перший день нашої поїздки.
Як? Ви ще не були в Кам'янці-Подільському? Тоді вам обов'язково потрібно відвідати це дивовижне казкове місто!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прихильники