середа, 22 лютого 2017 р.

Ірландія: Корк. День Шостий

Сьогодні їдемо в Корк (ірл. Corcaigh, англ. Cork) - друге за величиною місто в Ірландії та культурну столицю Європи 2005 року. 

Знайомство з містом розпочнемо з в'язниці Корка Cork City Gaol. В'язниця відчинила свої двері в 1824 році як для кримінальних елементів, так і для борців за свободу Ірландії, які влаштували знамениту масову втечу - 42 людей спустились вночі з вікна по так званій драбині, сплетеній з білизни.


Спочатку тут відбували покарання як чоловіки, так і жінки, а в 1878 році в'язниця стала виключно жіночою. А потрапляли сюди навіть за пияцтво та лайку! Але це все в далекому минулому. Зараз же в'язниця відреставрована, діє як музей та відкриває свої двері для всіх бажаючих. Welcome to Cork City Gaol!


Споруда, в якій знаходилася в'язниця, схожа на старовинний замок, а інтер'єр приміщення викликає просто таки захоплення - ідеальне місце для зйомки фільму.


Два поверхи з трьох відкриті для огляду 


В багатьох камерах знаходяться воскові фігури ув'язнених, та сцени з їхнього життя. Ось тут зображено Томаса Райле, який потрапив у в'язницю за крадіжку книг, та священика Ніллігана.


Одна камера відчинена для вільного доступу - можна зайти всередину, посидіти, подумати..


На дверях - залишки дзеркала


На стінах - сліди перебування ув'язнених


Макет в'язниці


Внутрішній дворик по якому колись прогулювалися ув'язнені.


Доволі цікаво було відвідати це місце. А що ще цікавіше, то в приміщенні в'язниці влаштовують вечірки та навіть.. тадам!.. весілля! Але таке.. в кожного свої таргани в голові :). Пішли гуляти містом. Неподалік від в'язниці-музею знаходиться красива церква Діви Марії Розарію (англ. Our Lady of the Rosary Church). 


Прямуємо до річки Лі (англ. Lee, ірл. An Laoi), на берегах якої розкинулося місто Корк.


Переходимо на інший берег річки та потрапляємо в чудовий парк Фіцджеральда (англ.  Fitzgerald's Park). 


В парку на клумбах цвіте величезна кількість різнокольорових троянд і ми просто не змогли пройти повз :)


Ну і я просто не можу не викласти сюди ще одне фото троянди :)


Серед безлічі дерев парку це дерево не помітити просто не можливо! Надто воно вже вирізняється серед всіх інших :)  Дерево вкрите блискучими шматочками мозаїки різних розмірів. Невже це все вручну було зроблено? Оце колосальну роботу хтось виконав!


А ще в парку знаходиться симпатичне озеро, музей і великий дитячий майданчик на якому ми зависли з Анною на добрячий шмат часу :) Потім натрапили на картинну галерею з безкоштовним входом. Знічев’я зайшли всередину. Якось не вразило.. Прогулюючись по безлюдних залах, здавалося, що ми були єдиними, хто вирішив того дня трохи окультуритись :)


Корк виявився дуже симпатичним і затишним містом. Так, в самому центрі міста на одній з вулиць були дорогі магазини з брендовим одягом, натовпами людей, шумом життя, що кипить і бурлить, однак звернувши в перший-ліпший провулок відчуття спокою і затишку поверталося назад :)


Бари та ресторанчики тут колоритні та стильні, на будь який смак


За бажанням можна посидіти в жовтій субмарині та пожувати в ній сандвічі, запиваючи молочним шейком


Набережна. Різнокольорові будиночки по обидві сторони 


Місто хоч і друге за величиною в Ірландії, однак видається маленьким затишним середньовічним містечком. Почав накрапати дощ. Прогулялися ще трохи під дощем і повернули в сторону готелю.


Ну що ж, наша мандрівка поволі підходить до свого логічного завершення. Завтра ми поїдемо в Дублін, в якому і завершиться наше знайомство з Ірландією. Трохи сумно. Але у нас ще два дні в запасі! Будемо використовувати їх по максимуму :)


Немає коментарів:

Дописати коментар