неділя, 24 серпня 2014 р.

Мальта. День 5. Валетта. Мдіна.

Настав новий день. Він принесе нам нові враження, нові емоції, відкриє нам нові таємниці. П'ятий день присвячується Валетті та Мдині. Ну і, звісно, морю - куди ж без нього? 

Валетта

Валетта (мальт. Belt Valletta, англ. Valletta) - столиця Мальти, знаходиться на узбережжі однойменного острова Мальта у Середземному морі. Розмовляють тут (як в принципі і всюди на Мальті) двома мовами - мальтійською та англійською. Мальтійська на слух доволі дивна, хоча для мене це так з усіма невідомими мовами :) Походить від діалектів арабської мови, приправлених італійською та її сіцилійським діалектом. 

От ми і на місці. Валетта - невеличке місто з гарним плануванням, його можна обійти пішки. Машину залишаємо на солідних розмірів парковці (п'ять поверхів + площа всередині "колодязя" + парковка навколо "колодязя"). Ех, от би у Львові таку, це відразу вирішило б стільки проблем.. Але щось я відхиляюся від теми.. Отож.. Рухаємося в напрямку історичного центру столиці.


Монументальна статуя Христа. Біля постаменту приклонила коліно  жінка, що символізує Мальту.


Трохи подалі височить пам'ятник льотчикам, збитим над Середземним морем в роки Другої світової війни. 


Фонтан Тритон перед міськими воротами.


Назва міста походить від імені магістра мальтійських лицарів Жана де Ла Валетта. Відбивши напад турецьких військ, вирішив врешті створити добре укріплене місто для захисту від ворогів в майбутньому. 


Великий магістр власноруч заклав перший камінь нового міста 28 березня 1566 року. 


Частина мурів бастіону залишилась і до сьогодні. Частина була зруйнована під час землетрусу.


Минувши бастіон, виходимо на Палацову площу. Вона знаходиться в історичному центрі Валетти. Має квадратну форму, оточену чотирма вулицями, однією з яких є вулиця Республіки - центральна вулиця, що ділить місто на дві частини. На площі "хитрий" фонтан, який зачаївшись,  підстерігає необачних "жертв" :)


По іншу сторону площі - палац XVI століття - колишня резиденція Великого Магістра, а зараз - адміністративна будівля президента та парламенту Мальти. 


Далі рухаємося по головній вулиці Валетти - вулиці Республіки. Вулиця вщерть заповнена людьми. Що і не дивно - тут є безліч магазинів, магазинчиків та сувенірних лавочок - кожен знайде собі щось до смаку.А далі ми просто насолоджуємося містом, не ганяючись за визначними пам'ятками зі списком та картою в руках :) 


Повертаємо навмання в ті вулички, в які нам заманеться..


І всюди, куди не повернеш - натрапиш на щось цікаве. Навіть якщо це будуть просто балкончики з розвішаною білизною - навіть вони вписуються сюди дуже гармонічно :)


Мені сподобалась Валетта. І її шумна центральна вулиця з натовпом людей, і маленькі тихі, практично безлюдні вулички. І торгові лавки, в одній з яких я купила собі модні окуляри в круглій оправі з синіми скельцями :) 


Колоритне місто, атмосферне - гуляти тут одне задоволення. От тільки спека трохи..


Лабіринт вуличок приводить нас до моря


І тут перед нами відкриваються чудові види..Дзвін пам'яті, Дзвін Осади - сучасний пам'ятник жертвам Другої світової війни впродовж якої загинуло більше 8000 мальтійців.


Бронзовий дзвін вагою в 10 тон дзвонить щодня опівдні. І всі мальтійці знають за він дзвонить.. Поряд - пам'ятник солдату, накритому прапором.


Місцева жителька  вигріває боки на сонці..


А нам навпаки - хочеться кудись подалі в тінь :) Отож ховаємося від сонця в машині, вмикаємо кондиціонер і їдемо до наступної запланованої на сьогодні точки - Мдіни.

Мдіна

Мдіна (мальт. L-Imdina, англ. Mdina) - колишня столиця Мальти, засноване у ІІІ тис. до н.е. Головні ворота Мдіни. Над ними знаходиться герб Великого Магістра.


Мдіна просто неймовірна! Вона наче переносить у далеке середньовіччя!


Вузькі вулички, лабіринти вузьких вуличок, кам'яні стіни - саме те, що треба! Воно наче вирвано зі свого часу і живе своїм життям. 


Тихо, затишно. Атмосферно. Уух!Кафедральний собор святого Павла. Одна із стін собору зображає крушіння корабля Святого Павла біля берегів Мальти. Цікавими є два годинники: циферблат одного показує правильну годину, циферблат другого - неправильну. 
З оглядового майданчика відкривається гарний вид на прилеглі територіїПотім було ще море, багато моря. Так і минув наш п'ятий день перебування на Мальті..

День 4.                                                                                           Продовження. День Шостий..

Прихильники