четвер, 23 травня 2013 р.

Підземне озеро Seegrotte в Hinterbrühl, Австрія

Озерний грот Зеегротте (нім. Seegrotte) - колишня гіпсова шахта, що знаходиться в поселенні Гінтербрюль (нім. Hinterbrühl) в Нижній Австрії. Це приблизно 15 км від Відня. Координати ось тут.

Вхід в грот

Озеро, що знаходиться в гроті, є одним з найбільших підземних озер в Європі. І має воно досить цікаву історію. Все почалося з того, що у 1848 році поблизу місця, звідки витікало джерело, почали видобувати гіпс. Згодом стався величезний викид води, що призвів до затоплення гіпсових шахт, який унеможливив подальші роботи. Так і утворилося велике озеро.

Під час Другої світової війни шахту переобладнали під авіаційний завод з виготовлення запчастин для реактивних літаків. Воду з озера повністю відкачали, а дно забетонували. На заводі в важких умовах працювало близько 2000 каторжників. В шахті вибухнули декілька бомб, які спричинили нові руйнування. Знову потекла вода і недозібрані літаки опинилися на дні озера. У 1948 році завод ліквідували і шахту-музей відкрили для огляду.В шахту ми спускалися по вузькому довгому коридору (близько 450м), викладеному цеглою. Висота коридору достатня для вільного проходу, проте якось механічно втягуєш голову в плечі і ледь нахиляєшся від важкості нависаючих стін та стелі над головою.. Всередині прохолодно, вогко і сиро. Температура тут завжди стала +9 градусів і не залежить від пори року. Під ногами можна побачити колію. По ній у вагончиках вивозили гіпс на поверхню. Займалися цим коні, абсолютно сліпі від перебування у постійній темряві..В шахті-музеї знаходиться багато цікавих експонатів: різноманітні інструменти, ліхтарики, деталі літаків.. До слова, потрапити сюди можна лише з екскурсією. Всю детальну інформацію можна подивитись ось тут.Завершальним акордом екскурсії було катання на човнику по озері. Ми спустилися на найнижчий доступний рівень шахти, де, власне, і знаходиться саме озеро. Воно займає площу 6200 кв.м, а його найбільша глибина - 12 метрів. До озера ми спустились по довгих бетонних сходах. Внизу якраз відчалював човник з людьми, які радісно посміхалися і на прощання махали руками. За декілька хвилин появився новий порожній човник, ми сіли в нього і попливли..


Це було справді дуже ефектно, цікаво і захопливо! Глуха тиша, тьмяне світло і непохитно-мертва бірюзова гладь крижаної води навколо..Шлях освітлюється тьмяним світлом ліхтарів, що створює відповідну містичну атмосферу.. Перша асоціація: двадцятеро живих душ в одному човні з керманичем Хароном, що перевозить нас через містичну ріку Стікс на інший берег і в інший світ :)31 травня 2004 року стався нещасний випадок - перекинувся човен з 28-ма чоловіками на борту. П'ятеро людей, похованих під човном, загинули. Моторошна історія..А ще кінокомпанія "Волт Дісней" знімала тут свій фільм "Три мушкетери".А щоб уявити собі цілісну картинку, варто звернути увагу на озерний грот "у розрізі". Так-так, все це знаходиться під землею на глибині 60 метрів! А над усім цим стоять будиночки, ростуть дерева і ходять люди :) Не дивно, що Seegrotte приваблює до себе величезну кількість туристів.Вхід для дорослих - 10€, для дітей - 7€. А з Niederösterreich-CARD - безкоштовний. А за декілька кілометрів від гроту знаходиться замок Ліхтенштейн, на який теж варто подивитись. 

Прихильники