понеділок, 3 липня 2017 р.

В пошуках лаванди. Прованс. Франція (Lavande. Provence. France)

Мрія здійснилася - ми в Провансі і їдемо на пошуки лаванди! Я ретельно готувалася до подорожі та вивчала інформацію. Розбудіть мене посеред ночі і я без запинки розповім вам, що період цвітіння лаванди в Провансі залежить від регіону і погодних умов та припадає на кінець червня - початок липня. А щоб вже напевне побачити розквітлі поля, всі в один голос радять їхати в Прованс в перші тижні липня. А що робити нам - тим, хто може потрапити туди лише наприкінці червня? Правильно! Нам потрібно вірити, надіятись і мучитись сумнівами: зацвіла, чи не зацвіла? Можливо ми приїдемо, а нас зустрінуть лише поодинокі квіти на зелених килимах. Це було б величезним розчаруванням. Хоча і без лавандових полів у Провансі є на що подивитись, однак, ніде правди діти, лаванда - ось основна ціль і рушійна сила нашої поїздки. Я заспокоїлась лише тоді, коли в перший же день, по дорозі до Вохряної дороги з вікна машини побачила перші фіолетові поля. Ми на правильному шляху і в правильний час - лаванда цвіте на повну! Не даремно ми сюди приїхали! 


Лаванда - візитна карточка та символ Провансу. Щоб побачити ці ніжні ароматні квіти далеко їхати не потрібно - вони тут на кожній другій клумбі. Однак, якщо ви хочете побачити розкішні безкраї лавандові поля-килими, то найкраще їхати на плато Валансоль (фр. Valensole), а там вже і рукою подати до Вердонської ущелини (фр. Gorges du Verdon) - річкового каньйону, що  є одним з найкрасивіших каньйонів у Європі. На плато Валансоль лаванду шукати теж особливо не потрібно - вздовж основної дороги  до каньйону ви її точно не проґавите.


Лаванду використовують для виготовлення парфумів, мила та інших косметичних засобів. Левова частина квітів для цих цілей вирощується саме тут. То ж якщо у вашому арсеналі є лавандові парфуми-лосьйони-креми, то з величезною долею імовірності можна сказати, що їхній аромат вигрівався та формувався під пекельним сонцем Провансу :)


Погодьтеся, дуже вже часто буває, що наші очікування не співпадають з реальністю. На основі неповної, поверхневої, часто прикрашеної інформації наша уява малює собі якісь фантазійні ескізи, які з реальною справою речей мають не багато спільного. Але сьогодні у мене гарна новина - це зовсім не той випадок! Реальність перевершила очікуване. Так так, це саме ті поля "як на листівці" без жодних прикрас. Це неймовірно!


Рівнесенькі лавандові ряди простягаються далеко до горизонту і не видно їм кінця-краю. Отак йдеш собі поміж тих рядів, нахиляєшся до квітів та вдихаєш на повні груди їхній аромат і ось ти вже у стані легкої ейфорії. Не дарма ж ефірні масла лаванди мають заспокійливі та лікувальні властивості :)


Окрім полів лаванди, часто трапляються і поля соняхів


Гармонійне поєднання лавандового та сонячного жовтогарячого кольорів


А коли сонце починає схилятися до горизонту - тіні починають видовжуватись, кольори стають насиченими і глибокими, а поля виглядають зовсім іншими


Здавалось би, скільки лаванди за сьогодні вже побачено, скільки вже можна чудуватися нею? Але ж ні! Вже вкотре проходишся вздовж рядів, заглиблюєшся все далі й далі. І така особлива тиша навколо! Прислухаєшся.. Ледь вловимо гудуть запізнілі бджоди в квітах, розріджуючи оту густу тишу.. 


Нам ще їхати і їхати, однак ми вирішили дочекатися заходу сонця..


І спостерігати за тим, як з кожною хвилиною сонце забарвлює лаванду у різні відтінки.. 


Тож якщо ви будете якось в Провансі стояти посеред безкрайнього лавандового поля, а сонце отак поволі хилитиметься до заходу, то не пожалійте трохи свого часу, дочекайтеся, воно того варте! 


Я більш ніж певна - не пожалієте!


Відчуття завершеності та довершеності.. Це було дуже яскраво і емоційно


Є дуже мало місць, які мені б хотілося відвідати вдруге, але лавандові поля Провансу - це не той випадок. Я б повернулася сюди ще раз ;)


Немає коментарів:

Дописати коментар