четвер, 8 червня 2017 р.

Про найменше у світі місто Хум та амфітеатр у Пулі, Хорватія

Вчорашній день ми присвятили Плітвіцьким озерам, а сьогодні хочемо відвідати найменше у світі місто, яке знаходиться саме тут, в Хорватії. Але давайте по порядку. Переночували в Опатії (хорв. Opatija) - курортному містечку на березі моря. Від нашого готелю до моря - рукою подати, то ж гріх не скористатися такою можливістю - йдемо плавати!  Символом Опатії є статуя дівчини з чайкою. 


Поплавали. Тепер саме час їхати до одного дуже цікавого міста з короткою лаконічною назвою Хум (хорв. Hum). Чим же воно таке цікаве? Зараз розкажу.


Про найменшу у світі країну - Ватикан чули вже мабуть всі. Але чи всі чули про найменше у світі місто? Так, місто Хум занесене до Книги рекордів Гіннеса як найменше місто у світі. У ньому проживає всього-на-всього близько двох десятків жителів.


Як і годиться для міста, тут є своє кладовище і церква. 


Навіть дві церкви: Храм Вознесіння Марії та храм Святого Ієроніма (на фото зліва).


Хум розташований на вершині пагорба, а довкола нього височіє частково зруйнована стародавня фортечна стіна.  


Свого часу місто мало назву "Колмо", що на італійській означало "пагорб". Однак після включення його до складу Югославії, місто перейменували на "Хум", що, власне, означає теж "пагорб", однак вже на хорватській.


У свої найкрщі часи населення міста сягало 300 осіб. А на початку 2000-х - всього-на-всього 17 жителів.


Місто маленьке, просто мініатюрне, складається тільки з двох вуличок, тринадцяти житлових будиночків, парафіяльної церкви, романської церкви XII століття, цвинтаря, ресторану, магазину та музею. 


Цікавим є те, що в Хумі щороку відбувається вибір мера міста, якого обирають. Однак посада ця символічна, а основним обов'язком мера є врегулювання суперечок між жителями міста та участь у офіційних церемоніях.


То хто ж проживає в місті? Мер, один поліцейський, один пожежник, один лікар, один суддя та ще декілька інших осіб невідомих професій :)


Я не знаю, як там живуть люди, мені якось важко це уявити собі. Це ж як одна велика сім'я на ціле місто. 


В Хумі можна купити найрізноманітніші наливки на будь який смак. Все можна спробувати-скуштувати-продегустувати. Так ми і купили собі одну флящину тернового п'янкого напою. Ех, требу було брати дві :)


Місто мініатюрне за своїми розмірами, тож повільним кроком обійти його можна вздовж і впоперек, все роздивившись за якусь годинку. Місто неймовірно атмосферне, дуже красиве і затишне. Всім раджу для огляду.


Часу залишається ще вдосталь, то ж їдемо до міста Пула. Пула (хорв. Pula) - місто і порт в Хорватії на узбережжі Адріатичного моря. Величезна кількість човнів, катерів та яхт так і рябить перед очима.


І ми не встояли. Взяли невеличкий катер і попливли оглядати місто з води.


Суша все віддаляється і віддаляється, будиночки все меншають і меншають..


Капітан орендованого катера виявився людиною балакучою і розповідав багато цікавого. Показав нам нафтові вишки. Робота на них прибуткова, однак і дуже небезпечна.


Питає, чи не хочемо самі спробувати керувати катером? А чому б і ні? Новий досвід - завжди досвід :)


Час повертатися. Все ближче і ближче берегова лінія. А позаду неї височіє споруда, заради якої ми, власне, і приїхали до Пули - античний амфітеатр.


Зійшли на берег. Пам'ятник бійцям народно-визвольної боротьби та жертвам фашизму


Сьогодні наш персональний список відвіданих амфітеатрів (амфітеатр у Вероні та Колізей у Римі) поповниться ще одним - Ареною в Пулі. Амфітеатр Пули, Пульська Арена або ж Дивич-град (хорв. Amfiteatar u Puli, Pulska Arena, Divić-grad) - пам'ятка давньоримської історії та архітектури, шостий за своїми розмірами амфітеатр у світі.


Свого часу споруда могла вмісити 23 тисячі осіб. Два десятки тисяч людей епохи античності сиділи довкола арени та смакували криваві бої гладіаторів. А на сцені в муках вмирали люди і дикі звірі. Бррр.. А зараз тут сиджу я і пробую уявити собі цих всіх людей і всі ці події. І хочу сказати, що все це якось дивно, якось дуже дивно. 


Амфітеатр процвітав на крові, видовищах та смерті. А коли імператор Гонорій заборонив гладіаторські бої, людська м'ясорубка почала занепадати - поступово відбувалося розграбування та руйнування споруди. 


На сьогоднішній день Арену використовують для проведення Пульського кінофестивалю та різноманітних театральних постановок. Свого часу тут виступав Лучано Паваротті, Андреа Бочеллі, Хосе Карерас, Анастейша, Елтон Джон, Стінг..  


Заходить сонце. Вривається вогняним відблиском крізь арки амфітеатру, відкидуючи довгі тіні.. Час покидати його стіни. 


Вже геть стемніло. Повертаємося до машини, аж раптом несподівані кольорові крани. Симпатично. 


А що далі? А далі нас чекатиме не менш захоплива Словенія!

Наступне: Словенія. Далі буде.. >>

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прихильники