Напевне в кожного гарні спогади дитинства пов`язані якоюсь мірою з новорічними та різдвяними святами. І звичайно ж з ялинкою, без неї якось і свято не свято :) Згадую собі оті старенькі радянського випуску ялинкові прикраси, простенькі і невибагливі, переважно однотонні, рідше з якимось нескладним узором.. То не то що зараз, давно пройшли вже ті часи. Зараз просто очі розбігаються від розмаїття ялинкових прикрас! Нещодавно я мала нагоду власноручно долучитися до такого дуже цікавого процесу - створення ялинкової іграшки. Також дізналася багато цікавої і пізнавальної інформації.
Отже, перш ніж прикраса потрапить на гілочку святкової ялинки, вона повинна пройти декілька етапів:
1. Народження
Народжується кулька із довгої тоненької скляної трубочки, один кінець якої нагрівають, а інший "надувають", видихаючи в нього повітря. Це дуже складне завдання, оскільки процес його виконання не автоматизований, все робиться власноруч і власними легенями). Як нам розповідали, з великої кількості бажаючих стати склодувами, навіть після багатьох тижнів тренувань, лише 2-3 опановують цю роботу! Потрібно якесь шосте чуття, щоб навчитись видувати правильну практично до міліметра форму кульки.
2. Сріблення
Автомати впорскують в кожну іграшку певну суміш, іграшку струшують, щоб внутрішні стінки рівномірно зафарбувались, потім її опускаються в гарячу воду для пришвидшення процесу і далі вона прямує до...
3. Фарбування
Ну тут все зрозуміло. Саме тут іграшки стають червоними, зеленими, синіми, жовтими.. Постійне вдихання ароматів фарби річ, звичайно, не найприємніша, але є як є..
4. Художній розпис
Сюди потрапляють вже пофарбовані іграшки, на які майстрині-художниці наносять тоненькими пензликами візерунки, пейзажі та інші зображення. Цей етап є заключним і найбільш творчим та відповідальним, бо тут також є дуже актуальним вислів: "зустрічають по вбранні" :) Як прикрасу розфарбуєте, таким і буде її життя :) Тут також можна і вкрити ялинкову прикрасу різноманітними блискітками або і іншими матеріалами.
Ось власне і мої найперші скромні візерунки, перша проба пера, чи точніше пензлика :)
Соснові гілочки |
Ромашка |
Гілочки винограду |
Як виявилося, малювати на папері легше, ніж на скляній сфері. Перші мазки фарбою виходять дуже непевними та не такими, як ти собі плануєш та очікуєш) Це дратує і вимагає зосередженості та терпіня. Багато терпіння і багато зосередженості :) І ось вони, мої перші ялинкові іграшки! Соснові гілочки, ромашка та виноград :) Хочеться сказати, що виноградинки "вживу" виглядають трошки симпатичнішими) через прозорість скла ;)
P.S. Скидаю капелюха перед художницями по розмальовуванні іграшок! Впевненої руки та вдалих мазків! ;)
Немає коментарів:
Дописати коментар