четвер, 1 грудня 2016 р.

Британський музей та театр "Глобус" у Лондоні. День П'ятий

Сьогодні ми відвідаємо один з найбільших музеїв у світі - Британський музей (англ.  British Museum). Сучасний Британський музей - це зібрання безцінних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу. При всьому цьому вхід в музей безкоштовний.


Легкий дощ зустрів нас прямо на виході з метро. А вже на півдорозі до музею він перетворився у справжню ливняку і ми бігли вперед, навіть особливо не стараючись оминати калюжі.. Якийсь мужчина, побачивши нас з Анною на руках, без довгих роздумів простягнув нам свою парасолю: "Just take it!". Я навіть не встигла розгледіти його обличчя: "No, thank you!". В даному випадку парасоля вже мало чим могла б допомогти. Але, знаєте, приємно. Приємна людська небайдужість і безкорисливе бажання допомогти. Від цього робиться якось трошки світліше і радісніше на душі. Чоловіче, хай у тебе все буде добре, посилаю тобі промінчики добра! :) А намокли ми таки добряче. Все, що можна було зняти, познімали і пішли дивитися експонати.


Британський музей величезний. Складається з шести відділів: 1. Стародавній Єгипет і Нубія, 2. Стародавній Схід, 3. Східна і Південна Азія, Африка, Месоамерика, Океанія, 4. Стародавня Греція і Стародавній Рим, 5. Великобританія та Континентальна Європа, 6. Графіка і гравюра.


Найбільше мені сподобався відділ Стародавнього Єгипту та Нубії. Саркофаг "Дружини бога Амона" Анхнеснеферібре (англ. Ankhnesneferibre).


Жук-скарабей - священний символ у єгипетській міфології


Мумія цариці Єгипту Клеопатри


Саркофаги Лівійського періоду 21-22 Династії


Муміфіковане тіло в саркофазі


Позолочені саркофаги (зовнішній і внутрішній) жриці Хенутмехіт (англ. Henutmehyt).


Стародавня Ассирія, Ніневія (територія сучасного Іраку).


Ассирійський барельєф


Ассирійський барельєф


Стародавня Греція. 


Колекція стародавньої кераміки


Ювелірні прикраси.


Ювелірні прикраси.


Маска-шолом


Ювелірні прикраси 1790-1850 років.


Фрагмент воріт Іштар - барильєф лева. Ворота Іштар - пам'ятка архітектури давнього Вавилону, восьмі з дев'яти воріт міста, присвячені богині Іштар, що вели до храму верховного бога Мардука.


Оглядати колекції Британського музею було цікаво і пізнавально. Здавалося, оглянули все, що можна було оглянути. Якраз і дощ перестав падати. Пішли прогулятися по свіжому повітрі..


Натрапили на корабель-музей "Золота Лань" (англ. Golden Hind). Корабель належав знаменитому пірату серу Френсісу Дрейку, який зіграв в історії Британії визначну роль. Був другим (після Магеллана) капітаном, що здійснив кругосвітню подорож, яка тривала майже три роки. Зараз на березі Темзи стоїть точна копія "Золотої Лані".


А тепер ми йдемо в театр "Глобус". Правда не на спектакль, а на екскурсію. "Шекспірівський Глобус" (англ. The Shakespeare's Globe) - знаменитий театр (перший загальнодоступний лондонський театр), в якому було вперше поставлено багато творів Шекспіра. Доля театру була досить плачевною: за часів Шекспіра він був знищений пожежею. Згодом його відновили. Потім його закрили і взагалі знесли. А в 1997 році театр побудували заново за проектами історичного. Сама екскурсія та невеличкий музей залишає бажати кращого і на свої  £16.00 зовсім не тягне..


Однак.. однак нам пощастило! В цей час саме йшли репетиції одного спектаклю і учасники екскурсії могли за цим деякий час спостерігати. Ось заради цього і варто було сюди прийти! Було, що і актори виходили на сцену не у свій час, і декорації не спрацьовували, коли це було потрібно, але для цього, власне, і проводяться репетиції :) Актори входили в роль і грали емоційно і переконливо. Мені сподобалося! 

Штампи для друку творів Шекспіра.


А далі ми просто гуляли вздовж Темзи вуличками Лондона без особливої мети. Собор Святого Павла (англ. St Paul's Cathedral) у стилі бароко. Один із символів Лондона. 


А тут народжується новий хмарочос.. Повільно, але впевнено..


Так само повільно, але впевнено рухаємося до готелю. Завтра буде новий день, нові враження і нові емоції. 

Наступне: Гринвіч, "Катті Сарк", Нульовий меридіан. День Шостий. >>

Немає коментарів:

Дописати коментар